BREAKING NEWS

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin. Ja çfarë ka ndodhur në kufi

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis
x
BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Aktualitet

Dy shqiptarë tentuan të grabisnin vilat luksoze në ishullin e të pasurve, e pësojnë keq nga policia

Dy shqiptarë tentuan të grabisnin vilat luksoze në ishullin e

Dy ditë më parë dy shqiptarë u ndaluan nga policia në ishullin Mykonos në Greqi teksa përpiqeshin të grabisnin vila luksoze. Shqiptarët tenuan t’i ikin efektivëve dhe gjatë ndjekjes njëri prej policëve u plagos në kyçin e këmbës. Shqiptarët u maskuan me copa të zeza me qëllim që të mos identifikoheshin. Ndërkohë ditën e sotme mediat greke kanë publikuar detaje të reja nga ndjekja e tyre, ku njëri nga shqiptarët kishte shkuar me motor në Mykonos në zonën e Agios Lazaros. Pasi ka takuar bashkëpunëtorin e tij, ata kanë hequr kokoret dhe bluzat e bardha që mbanin veshur duke vendosur në kokë bluza të zeza me qëllim që shmgangin regjistrimet e kamerave të sigurisë dhe të nisnin grabitjen.

Njëri prej tyre ka marrë një levë të kuqe në motor dhe më pas ata kanë lënë motorin 200 metra larg. Menjëherë sapo kanë vënbë re që po ndiqeshin nga policia, ata kanë nisur të vrapojnë dhe pas 500 metrash janë ndarë nga njëri-tjetri. Pas kërkimeve policia gjeti bluzat dhe kokore si dhe dy kaçavida të braktisura. Gjatë ndjekjes njëri nga policët u pengua në një gur dhe theu kyçin e këmbës.