BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x

Rajoni

Dy tërmete të fuqishme shkundin vendin fqinj, tmerrohen banorët, ja sa ishte magnituda

Dy tërmete të fuqishme shkundin vendin fqinj, tmerrohen banorët,

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur herët në mëngjes pak kilometra jashtë Kamena Vourla  në Fthiotidë, Greqi. 

Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti është regjistruar në orën 06:46, vetëm nëntë kilometra në lindje të zonës së Kameni Vurlës.

Dy tërmete të fuqishme shkundin vendin fqinj, tmerrohen banorët,

Thellësia fokale vlerësohet në 10.3 kilometra.

Pak minuta më vonë, në orën 06.51, pasoi një pasgoditje me magnitudë 2.8 ballë me një thellësi fokale prej pesë kilometrash.

Më të lexuarat