Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dyshohet se janë nga Fushë-Kruja, riaktivizohen hetimet për çështjen e rrëzimit të avionit në Ishëm/ Çfarë kërkojnë autoritetet italiane nga Prokuroria? 

Postuar: 09/11/2019 - 16:57

Autoritet Italiane kanë riaktivizuar hetimet dhe i kanë dërguar një letër Prokurorisë së Krimeve të Rënda në lidhje rrëzimi i avionit në Ishëm tri vite më parë.

Dyshohet se piloti italiani Guido Guidi, që u mbajt për muaj të tërë në Shqipëri, në një bazë të fshehtë, mund të jetë rrëfyer për autoritetet shqiptare dhe të ketë nxjerrë emrat e atyre që e pajtuan të trasportonte drogë me avion.

Në dokumentin e firmosur nga autoritetet e drejtësisë italiane, thuhet se janë renditur emrat e bashkëpunëtorëve të pilotit italian në trafikun e drogës, të cilët rezultojnë të jenë kryesisht nga zona e Fushë Krujës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 23:59

Gazetari Artan Hoxha zbulon fituesin mes tre kandidatëve për postin e kryeprokurorit. “Arta Marku që në momentin kur u zgjodh prokurore u zgjodh në një situatë jo ligjore, në një seancë me flakadanë.

Postuar: 18/11/2019 - 23:53

Këshilli i Lartë i Prokurorisë paraditen e së enjtes bëri publike pikët e grumbulluara nga tre ka

Postuar: 18/11/2019 - 22:33

Të shtunën zëdhënësi i Presidentit njoftoi se do të publikohej dhe një video, me fakte të pakundë

Postuar: 18/11/2019 - 20:59

Imami Ahmet Kalaja i “Rrugës së Kavajës” në Tiranë, ka denoncuar një qytetare pasi aj

Postuar: 18/11/2019 - 20:45

Komisioni i Pavarur ka vendosur të konfirmojë në detyrë kryetarin e Gjykatës Administrative të K

Postuar: 18/11/2019 - 20:32

Tre nga anëtarët e AMA-së, Sami Nezaj, Suela Musta dhe Agron Gjekmarkaj, ditën e sotme u shprehën

Postuar: 18/11/2019 - 19:52

Mbrëmjen e sotme në Shkodër është plagosur një person pas një sherri mes të rinjve.