BREAKING NEWS

Vazhdojnë përpjekjet për të finalizuar Reformën Zgjedhore, SHBA hedh hapin e rëndësishëm, zyra e shtypit të ambasadës njofton lëvizjen e Yuri Kim ditën e sotme

Vazhdojnë përpjekjet për të finalizuar Reformën
x

Aktualitet

Dyshohet se janë nga Fushë-Kruja, riaktivizohen hetimet për çështjen e rrëzimit të avionit në Ishëm/ Çfarë kërkojnë autoritetet italiane nga Prokuroria? 

Dyshohet se janë nga Fushë-Kruja, riaktivizohen hetimet për

Autoritet Italiane kanë riaktivizuar hetimet dhe i kanë dërguar një letër Prokurorisë së Krimeve të Rënda në lidhje rrëzimi i avionit në Ishëm tri vite më parë.

Dyshohet se piloti italiani Guido Guidi, që u mbajt për muaj të tërë në Shqipëri, në një bazë të fshehtë, mund të jetë rrëfyer për autoritetet shqiptare dhe të ketë nxjerrë emrat e atyre që e pajtuan të trasportonte drogë me avion.

Në dokumentin e firmosur nga autoritetet e drejtësisë italiane, thuhet se janë renditur emrat e bashkëpunëtorëve të pilotit italian në trafikun e drogës, të cilët rezultojnë të jenë kryesisht nga zona e Fushë Krujës.

Më të lexuarat