BREAKING NEWS

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti s’ka ndodhur në asnjë vend të botës!

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti
x

Aktualitet

E çuan për kurim në Turqi, por nuk ia doli! Ndërron jetë 20-vjeçarja shqiptare që mbeti e plagosur nga shpërthimi në Ferizaj

E çuan për kurim në Turqi, por nuk ia doli! Ndërron

Ka ndërruar jetë njëra nga të lënduarat në shpërthimin të bombulës në Ferizaj, që ndodhi muajin e kaluar.

20 vjeçarja Fatime Haxhidema më 7 janar ishte nisur për t’u trajtuar në Turqi, por që nga plagët e marra nuk arriti t’ia dalë.

Ndërkohë, si pasojë e këtij shpërthimi kanë mbetur të lënduar 44 persona, që ishin brenda lokalit, mes të cilëve klientë e punonjës.

Në bazë të hetimeve të zhvilluara nga organet e ndjekjes dhe hetuesisë del se shkaktar i këtij shpërthimi ishte bombola 25 litërshe e krisur.