Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E dhunoi në kokë dhe në trup nipi i burrit trafikant, biznesmenia nga Lazarati rrëfen detajet e rënda të ngjarjes: U bëra video dhe u thashë mos ngarkoni...

Postuar: 19/11/2019 - 10:22

Biznesmenia Lavdie Buzheri ka denoncuar dhunën e ushtruar ndaj saj nga nipi i burrit, Alfon Buzheli, i cili ka qenë më parë i dënuar edhe për trëfik droge. 48-vjeçarja që ndodhet ende e shtruar në spital nga goditjet e marra tregon se si i riu i shkoi në pronën e saj së bashku me të vëllanë dhe pasi i morën materialet e punës, Alfonsi edhe e dhunoi.

"Mjekët mi bën të gjitha, grafitë, skopit. Vazhdoj të jem njësoj, kam dhimbje në të gjithë trupin. 48-vjeç jam. Po ngarkonin një makinë. U thash mos ngarkoni se është malli i familjes time. Kam një fabrikë që prodhoj rrjeta teli. U bëra video u thash mos ngarkoni. jam administratore, ata u futën me forcë atje. Jemi në proces gjyqësor me ta. Por ajo është forma ime, ata i morën dhe u futën me forcë. Ka disa kohë që ka ndodhur. Që në gusht ka kështu. Jam dhunuar dje nga ora 10:30. Pashë makinën atje mora telefonin dhe mora një polic privat. Dhe bëra foto. U futa brenda i thash shkarko mallin, ata nuk më dëgjuan, i thash edhe vëllait të atij që më dhunoi, por ai e mbylli makinën  dhe u largua. U ula në tavolinë ku punoja dhe më vjen ai personi. E njoh është nipi i burrit", tha Lavdie Buzheri.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2019 - 16:53

Gazetari Artan Hoxha, i ftuar në studion e Abc News edhe për kapjen e 670 kilogramëve kokainë që u kapën pak muaj më parë në Brazil, të cilat kishin logon e Kf Elbasanit.

Postuar: 14/12/2019 - 16:36

Specialistët e Interpol Tirana arritën të ekstradonin nga Duesseldorfi në Gjermani, 39 vjeçarin Y

Postuar: 14/12/2019 - 16:22

Sa i përket arrestimeve për shembjen e godinës tek Kavalishenca, gazetarja Klodiana Lala tha se a

Postuar: 14/12/2019 - 16:12

Ky besim dhe kurajo që pashë tek shqiptarët më kujtoi që kjo forcë dhe aftësi për të përballuar v

Postuar: 14/12/2019 - 16:00

Dy persona u vunë në pranga në kushtet e flagrancës sot nga Komisariati i Policisë Nr.

Postuar: 14/12/2019 - 15:42

Aksionit të policisë për arrestimin e të akuzuarve për viktimat e tërmetit në Durrës i kanë shpët

Postuar: 14/12/2019 - 15:35

Fabjan Alameti, shqiptari 21-vjeçar që banonte në Nju Jork është dënuar me gati pesë vite burg.