Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E dhunonte burri, 29 vjeçarja: Ja si u soll gjykatësja kur kallëzova rastin

Postuar: 13/09/2017 - 22:41

Një nënë 29-vjeçare nga Tirana ka rrëfyer dhunën psikologjikë dhe fizike nga ish bashkëshorti i saj.

Në emisionin “Njerëz në Fokus” të gazetares Ola Bruko në “News24” 29-vjecarja nga Tirana, nënë e 3 fëmijëve ka rrëfyer se pavarësisht dhunës së ushtuar nga ish- bashkëshorti, atë nuk e kanë besuar as në gjykatë dhe as në polici, pasi kanë kërkuar prova. Ndër të tjera e dhunuara thotë se gjyqtarja e ka ofenduar.

“Në polici nuk më besonin se donin të shikonin shenja dhune dhe unë nuk kisha, pasi isha dhunuar psikologjikisht. Ish- bashkëshorti është i lirë sot se unë nuk kisha shenja dhune. Gjyqtarja në Tiranë thoshte ik moj se të ka marrë koka erë dhe nuk kam marrë urdhër mbrojtje. Psikologia e gjykatës tha se fëmijët nuk janë dhunuar”- rrëfeu nëna e 3 fëmijëve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/09/2017 - 12:22

Babai i Bashkim Mekollit i cili vrau gruan me sqepar dhe thikë, Demirke Mekolli, 49-vjeç rrëfen se djali i tij vuante prej vitesh nga depresioni, rrëfen për Report Tv.

Ai thotë se djali ishte agresiv dhe se çifti grindej çdo ditë. 

Postuar: 24/09/2017 - 12:10

Bashkia ka filluar vendosjen e stolave të rinj përgjatë lumit të Lanës, duke u ardhur në ndihmë të gjithë grupmoshave.

Postuar: 24/09/2017 - 12:07

Bashkia ka filluar vendosjen e stolave të rinj përgjatë lumit të Lanës, duke u ardhur në ndihmë të gjithë grupmoshave.

Postuar: 24/09/2017 - 11:44

Policia e Sarandës ka shpallur në kërkim një tjetër person, i cili dyshohet të ketë qenë i përfshirë në kalimin e 67 kilogramë drogë të cilat u sekuestruan në Igumenicë.

Postuar: 24/09/2017 - 11:31

Shqiptari Osvaldi Marku i arratisur me një tjetër të dënuar nga burgu i Civitavecchia, më 30 korrik, të cilët vuanin dënimin për vjedhje e grabitje u kapën në Romë.

Postuar: 24/09/2017 - 11:12

Një 57-vjeçar u arrestua ditën e sotme në Lushnjë, pasi ka goditur punonjësin e OSHEE.

Postuar: 24/09/2017 - 11:04

Një 63-vjeçar i shpallur në kërkim për shpërdorim të detyrës,u arrestua ditën e sotme në Fier.