Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E diela me temperatura përvëluese, por moti do të bëjë kthesën e madhe javën në vijim

Postuar: 16/06/2019 - 08:47

Dita e sotme është parashikuar me temperatura të larta në të gjithë vendin.
 
Sipas meteoalb, pas të dielës, java nis me temperatura më të freskëta, madje në disa zona do të ketë edhe reshje shirash.
 
“DITЁ MЁ TЁ FRESKЁTA PAS SЁ DIELЁS: e diela, vijon me kthjellime deri pasdite kur vranësira lokale zhvillohen në Veri dhe zonat Lindore duke sjellë rrebeshe të shkurtra shiu dhe stuhi të izoluara breshëri por mbeten kryesisht të kthjellëta zonat Perëndimore. Nga e hëna dhe në vijim deri të premten do të ketë kthjellime e vranësira kalimtare gjatë paraditeve dhe mbrëmjeve por vranësirat zhvillohen gjatë pasditeve duke sjellë edhe rrebeshe shiu në zonat malore; në zonat Perëndimore pritet shi, vetëm në zona të izoluara.
 
Temperaturat janë ngjitur SOT në 38°C në Koplik, Shkodër, Lezhë por vlera më të larta janë shënuar SOT në zonat Jugore si Berati me 38.4°C dhe Gjirokastra me 38.7°C. Po ashtu, zonat malore kanë shënuar SOT nga 31.5°C Korca deri në 35.3°C në Verilindje (Kukësi). Mesdita e së dielës, sjell një rënie me të paktën 3°C duke ulur MAX në territori në 35°C; rënie më e ndjeshme pritet në zonat Lindore. Temperaturat, nga e hëna deri të enjten do të jenë të paktën 3-4°C më të freskëta krahasuar me këtë fundjavë por sërish pas të premtes, temperaturat rriten në të gjithë Shqipërinë”, sqaron meteoalb.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 14:39

Pas kërkesës që i bëri Prokuroria, Gjykata ka caktuar masën ‘Detyrim Paraqitje’ për Marsida Qatjan. Kjo masë sigurie u vendos bazuar tek fakti që Qatja është nënë e tre fëmijëve.

Postuar: 17/10/2019 - 14:21

Gjykata e Apelit të krimeve të rënda ka dënuar me 10 vite burg Klement Balilin. Ndaj tij rën

Postuar: 17/10/2019 - 14:10

Mësohet se janë ndryshuar më shumë se 70 % e drejtuesve të IEVP në vend. 

Postuar: 17/10/2019 - 13:59

Ka pasur informacione se Marsida Qatja do të udhëtonte jashtë vendit, e për këtë arsye, Prokurori

Postuar: 17/10/2019 - 13:34

Policia e ka vënë në pranga xhaxhain e vëllezërve Griseldo dhe Albano Kusi, të cilët janë ende në

Postuar: 17/10/2019 - 13:27

Ditën e sotme policia ka finalizuar një operacion duke sekuestruar 51 kg kanabis, por trafikantët

Postuar: 17/10/2019 - 12:48

Pas vendimit për të nisur zyrtarisht hetimet për Marsida Qatjan, pas vrasjes së Dritan Haxhollit