Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E divorcuar nga burri, por ish-vjehrra nuk “ia ndan” dhunën fizike nuses

Postuar: 14/09/2018 - 23:55

Një grua, megjithëse është divorcuar nga ish-bashkëshorti i saj, “nuk është divorcuar” nga ish-vjehrra, e cila “nuk ia ndan” dhunën.

Ngjarja ka ndodhur në Kurbin, ku sipas Policisë Vendore, mësohet se u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes të menjëhershëm për shtetasen M. K., vjeçe 23, banuese në Laç, pasi ish-vjehrra, V. K., vjeçe 56, banuese në Sanxhak, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj saj.

Komisariati i Policisë Kurbin

Më datë 13. 09. 2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes të menjëhershëm për shtetasen M. K., vjeçe 23, banuese në Laç, pasi ish-vjehrra, V. K., vjeçe 56, banuese në Sanxhak, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj saj. Materialet u referuan në Gjykatën e Shkallës së Parë Kurbin. Ligji nr. 9669, datë 18. 12. 2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/04/2019 - 10:28

Pedagogu dhe aktivisti Erion Kristo i ftuar sot në studion e lajmeve në Fax News ka komentuar raportin për lirinë e gazetarëve, ku Shqipëria kishte humbur 7 pozicione nga një vit më parë.

Postuar: 19/04/2019 - 09:52

Një shpërthim i fuqishëm tritoli është dëgjuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Ka

Postuar: 19/04/2019 - 09:06

Admir Murataj dyshohet se ka bashkëpunuar më ish-komando të ushtrisë për të realizuar grabitjen e

Postuar: 19/04/2019 - 09:04

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Melgushë, në aksin Shkodër-Bushat.

Postuar: 19/04/2019 - 08:56

Analisti Lorenc Vangjeli pas deklaratës së Shemsi Prençit në “Opinion” se deputetë të

Postuar: 19/04/2019 - 08:37

Prej të paktën 12 orësh dy turistë belg rezultojnë të humbur në vendin tonë.

Postuar: 19/04/2019 - 08:14

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të prishë sot me shpërthim të kontrolluar një