BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x
BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë ‘bën të gjallë’ Bashën

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë
x
BREAKING NEWS

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet Shqipëri-Kosovë, nis seanca e përbashkët

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet
x
BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë reshje bore, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë
x

Aktualitet

E frikshme/ Flakët përfshijnë malin në Velipojë, banorët të alarmuar

E frikshme/ Flakët përfshijnë malin në Velipojë,

Një zjarr ka i madh ka rënë pasditen e sotme në Malin Kolaj në Veliopjë. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar rojet mjedisore dhe disa banorë të zonës, të cilët tentojnë të fikin flakët me mjete rrethanore, siç janë degët e pemëve.

Në  këtë video, shihet një punëtor i cili përpiqet të shuajë zjarrin.

Pak ditë më parë, ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi tha se 16 zjarrfikëse me një vlerë prej 2.1 milionë euro, mbështetje nga TAP, do t’u vijnë në ndihmë 10 bashkive ku kalon gazsjellësi për të shtuar kapacitetet në përgjigje të situatave që mund të krijohen nga zjarret gjatë kësaj vere të nxehtë, por jo vetëm.

“Bashkë me forcimin e kapaciteteve na duhen komunitete më aktive, bashki më të përgjegjshme për sinjalizim të hershëm dhe reagim më të shpejtë. Mirënjohje TAP për këtë ndihmë tejet të vlefshme!”, shkroi Peleshi.

 

Më të lexuarat