BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Aktualitet

E frikshme/ Inxhinieri flet për etapat e vdekjes dhe tregon sinjalet që jep trupi jonë: Ftohen këmbët, pastaj gjymtyrët dhe...

E frikshme/ Inxhinieri flet për etapat e vdekjes dhe tregon sinjalet

Inxhinieri biomjekësor, Ermand Mertenika tregoi në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania etapat e vdekjes. Ai tha se fillimisht ftohen këmbët, më pas gjymtyrët dhe në fund pushon zemra.

“Siç e dimë zemra është biogjeneratori i jetës tonë, pikërisht zemra është burimi i energjisë dhe pikërisht zemra karakterizohet nga qarkullimi i ulët i gjakut dhe ai i madh i gjakut. Ulja e ritmit kardiak do të thotë se pulsimi i gjakut në çdo cep të organizmit fillon sfumohet dhe tkurret,” – u shpreh Mertenika.

Artisti Shaun Gladëell zhvilloi një përvojë gjithëpërfshirëse për të qenë më të informuar rreth vdekjes, që i udhëzon pjesëmarrësit përmes një procesi të përshkallëzimit të jetës, nga arresti kardiak te vdekja e trurit, duke u dhënë atyre një paraqitje të shkurtër të asaj që mund të ndodhë në momentet e tyre të fundit.