Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E frikshme! Me peshë 500 kg dhe 15 këlyshë, kapet peshkaqeni i rrezikshëm në ujërat e Adriatikut

Postuar: 22/10/2019 - 19:20

Një peshkaqen i llojit tigër, është kapur në ujërat e detit Adriatik nga një anije peshkimi.

Me gjatësi pesë metra e peshë rreth 500 kg, peshkaqeni i rrezikshëm ka rënë në rrjetat e peshkatarëve së bashku me 15 këlyshë.

 Peshkaqeni u kap në thellësinë 175 metra thellësi. Kjo është hera e dytë që kjo anije zë një peshkaqen të kësaj madhësie në det, tha Petrit Drogea, kapiten i anijes.

Klima ka ndryshuar dhe besohet se për këtë arsye, llojet e peshqve të mëdhenj gjenden edhe në cekëtinën e detit. Po ashtu peshqit e mëdhenj i afrohen bregut, edhe për shkak të ushqimit.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2019 - 18:14

Një aksident i rëndë ku si pasojë një person ka mbetur i vdekur ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se një mjet ka përplasur një çiklist, në vendin e quajtur Mbikalimi i Shkozetit.

Postuar: 22/11/2019 - 18:08

Një burrë 40-vjeçar me origjinë shqiptare, u ka rënë në prangat e policisë italiane.

Postuar: 22/11/2019 - 17:59

Ish-kreu i Policës së Shtetit, Ahmet Prençi shpreh kritika për punën e Policisë së Shtetit në luf

Postuar: 22/11/2019 - 17:58

OSHEE ka njoftuar se si rezultat i problemeve në një kabinë private, kanë mbetur pa energji elekt

Postuar: 22/11/2019 - 17:40

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka lajmëruar se ditën e hënë do të miratohen emrat e tetë prokuror

Postuar: 22/11/2019 - 15:42

Interpol Tirana ka ekstraduar nga Italia drejt vendit tonë, një 40-vjeçar shqiptar, i dënuar me 2

Postuar: 22/11/2019 - 15:08

Shuhen masat për 4 anëtarë të grupit ‘Bajri’.