BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Aktualitet

E futën në ‘listën e zezë’ të ekstremistëve, Altin Goxhaj reagon i revoltuar dhe tregon vendimin e menjëhershëm që ka marrë: Skenarë të Soros...

E futën në ‘listën e zezë’ të

Rrjeti Investigativ BIRN, së bashku me disa gazetarë dhe studiues të pavarur kanë krijuar një databazë ku sipas tyre dokumentohen grupime ekstremiste që janë të pranishme në Ballkanin Perëndimore.

Pjesë e kësaj harte janë edhe katër grupe nga Shqipëria mes tyre “Lëvizja Anti-Soros” një grupin i udhëhequr nga Altin Goxhaj.

Këto akuza, avokati Altin Goxhaj, në një komunikim për edicionin e lajmeve MCN tv, i cilëson si të fabrikuara mirë dhe të montuara me qëllim prishjes e imazhit të tij.Sipas tij, e gjithë kjo hakmarrje e fondacionit Soros, erdhi direkt pas protestës së opozitës së 12 nëntorit, ku ai protestonte kundër këtij fondacioni.

Birn është krijuar nga fondacioni Soros në vitin 2014, dhe sot ndjehem i ballafaquar që ishte krijimi i një databazë te grupeve ekstremiste, dhe janë montuar fjalë, janë falsifikuar prova, kemi te bëjmë me veprën e shpifjes. Unë personalisht që dje po bëj gati padinë për shpifje penale dhe civile dhe për dëmshpërblim civil.

E para ata kanë folur më emrin tim, qe unë përdor gjuhe homofobe, kanë manipuluar fakte, kanë shtuar fjalë të tekstit, kanë shpikur fjalë në raport me vaksinën, kanë shpikur fjale duke i kontestualizuar

Do të fillojë më padi penale me akuzën e shpifjes, ku do të kam si palë fondacionin Soros, Birn, madje edhe faktoje.al, dua tu kujtoje që me 16 nëntor rezulton të jetë prodhuar kjo databazë me emrin tim.

Unë ju kujtoj që më 12 nëntor kam qenë në protestën e opozitës me posterët kundër Sorosit, pra kjo është një hakmarrje e fondacionit direkt pas protestës, dhe e vetmja arsye që është ndërtuar ky sulm në nivel ndërkombëtare ndaj meje, dhe dëmi që më është bërë është global, lajmi më ka ardhur nga një konferencë ndërkombëtar në nivel ministrash zv.ministrash, pra dëmi është jashtëzakonisht i madh.

Natyrisht që këto janë skenarë të Soros, dhe ajo që është e rëndësishme është që për herë të parë do të ketë një gjyq ndaj Soros, Birn, kudo të behet i gjithë mekanizmi i këtij manipulimi, mashtrimi për të shpifur.

Më të lexuarat