Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E gjetën të vdekur në shtëpi, kush është shqiptari që akuzohet për vrasjen e gruas së tij

Postuar: 11/07/2019 - 19:07

Policia ka vënë në pranga 45-vjeçarin shqiptar, Fatos Xheta. Ngjarja është regjistruar në Cowley në Britaninë e Madhe, muajin e kaluar.

Ky i fundit akuzohet për vrasjen e gruas së tij, Safie Xheta, 35 vjeçe. Gruaja u gjet më 17 qershor në orën 5:11 të mëngjesit, e vdekur brenda në shtëpi. Për momentin Xheta ndodhet në paraburgim dhe pritet të dalë përpara gjykatësve në ditët në vijim.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 09:35

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkon nga detyra drejtuesin e Prokurorisë së Vlorës, Ardian Ylli.

Ky vendim është marrë nga KPK pasi Ylli kishte probleme të mëdha me pasurinë.

Postuar: 18/07/2019 - 09:18

Nëse dëshironi të aplikoni për një vizë turistike, ambasada amerikane ka një njoftim për ju.

Postuar: 18/07/2019 - 09:06

Një familje italiane gjatë natës ka humbur rrugën në zonën e Mallakastrës , pasi ishin duke 

Postuar: 18/07/2019 - 08:52

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Ilir Mustafaj, ka

Postuar: 18/07/2019 - 08:49

Ka shkuar në katër numri i të arrestuarve lidhur me përplasjen me armë të ndodhur dy vite më parë

Postuar: 18/07/2019 - 08:44

Prokuroria e Durrësit ka nisur hetimet për shpërdorim detyre për gjyqtaren e Apelit të Tiranës Ze

Postuar: 18/07/2019 - 08:22

Një aksident ka ndodhur sot në kryeqytet.