Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"E ka bërë edhe rrethi i Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit", Dritan Hila del me bindje të plotë, zbulon çfarë fshihet pas përgjimeve të 'Bild'

Postuar: 24/06/2019 - 22:38

Për analistin Dritan Hila, nga të gjithë audiopërgjimet e publikuara nga "Bild" për dosjet "184" dhe "339", shitblerje dhe trafik vote ka pasur vetëm biseda e Arben Keshit në Dibër.

Ai thotë se biseda të tilla me vartësit në rrethe bëjnë edhe Basha me Kryemadhin.

Hila tha:

“Kemi një lloj njëanshmërie në publikimin e këtyre nga revista serioze "Bild" që dy numra më mbrapa ka publikuar  një program me 100 vaginat e ndryshme. Nuk është revista më serioze. Kam qejf të jem realist, po është më e madhja dhe jepet falas në Gjermani, nuk është më seriozja. Është tabloid që luan shumë me lajmin, nuk besoj se gjermanëve u ka bërë përshtypje të madhe shitblerja e votës në Dibër, te ne bëri përshtypje. Që Xhemal Qefalia i thotë njërit si të kam vëlla, a e je mirë, apo Tan Gaçi fola me ty, fola me shefin, të gjitha këto të jesh i bindur që rrethi i Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit i bëjnë muhabet me vartësit e tyre në rrethe, po ashtu dhe të Lulzim Bashës.”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/09/2019 - 17:09

Për shkak të punimeve për rikonstruksionin e kabinave, OSHEE njofton se dy ditët në vijim, 19 dhe 20 shtator, do të ketë ndërprerje të energjisë në disa zona në kryeqytet.

Postuar: 18/09/2019 - 16:55

Komisioneri Publik ka ankimuar në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit vendimin e Komisionit të Pavarur

Postuar: 18/09/2019 - 16:29

Një 47-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, nën akuzën e dhunimit dhe kërcënim

Postuar: 18/09/2019 - 15:33

Vrasja e ish-policit Santiago Malko tronditi Tiranën.

Postuar: 18/09/2019 - 15:03

Prokuroria e Padovas ka nisur hetimet mbi vdekjen e 33-vjeçarit italian që pësoi frakturë në kokë

Postuar: 18/09/2019 - 14:53

Një histori njerëzore dhe një apel për ndihmë që nënë e bir të vazhdojnë jetën normale.

Postuar: 18/09/2019 - 14:16

Një ndryshim ligjor që ka hyrë në fuqi së fundmi u kërkon bizneseve të deklarojnë në zyrat rajona