BREAKING NEWS

“Shqipëria rrezikon kapjen totale të shtetit!”/ Meta nuk ndalet, tjetër kërkesë urgjente Komisionit të Venecias: Asnjë reflektim nga ... (Letra e plotë)

x

Aktualitet

"E ka bërë edhe rrethi i Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit", Dritan Hila del me bindje të plotë, zbulon çfarë fshihet pas përgjimeve të 'Bild'

Për analistin Dritan Hila, nga të gjithë audiopërgjimet e publikuara nga "Bild" për dosjet "184" dhe "339", shitblerje dhe trafik vote ka pasur vetëm biseda e Arben Keshit në Dibër.

Ai thotë se biseda të tilla me vartësit në rrethe bëjnë edhe Basha me Kryemadhin.

Hila tha:

“Kemi një lloj njëanshmërie në publikimin e këtyre nga revista serioze "Bild" që dy numra më mbrapa ka publikuar  një program me 100 vaginat e ndryshme. Nuk është revista më serioze. Kam qejf të jem realist, po është më e madhja dhe jepet falas në Gjermani, nuk është më seriozja. Është tabloid që luan shumë me lajmin, nuk besoj se gjermanëve u ka bërë përshtypje të madhe shitblerja e votës në Dibër, te ne bëri përshtypje. Që Xhemal Qefalia i thotë njërit si të kam vëlla, a e je mirë, apo Tan Gaçi fola me ty, fola me shefin, të gjitha këto të jesh i bindur që rrethi i Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit i bëjnë muhabet me vartësit e tyre në rrethe, po ashtu dhe të Lulzim Bashës.”