BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Aktualitet

“E ka dhënë perëndia, mallkuar qoftë ai person...”, shpërthen Sazan Guri: Është e tmerrshme, ne nuk kemi ujë të pijshëm 24-orë këto duan të furnizojnë Italinë

“E ka dhënë perëndia, mallkuar qoftë ai

Ambientalisti Sazan Guri ka dhënë alarmin mbi një marrëveshje të pritshme, që rajoni i Pulias në Itali, të furnizohet me ujë të pijshëm nga Shqipëria, nga zona e Tepelenës apo Ujit të Kaltër.

Corriere Della Sera publikoi informacion mbi projektin, i cili parashikon transportimin e ujit nga Gjirokastra në Pulia, përmes 85 kilometrave tubacione nënujore dhe 120 kilometrave tubacione tokësore.

Italia kërkon ujë nga Shqipëria/ Publikohet plani 1 miliard euro për tubacion nënujor

I ftuar në emisionin “Shqipëria Live”, Guri deklaroi se nëse ky projekt realizohet, do ndikojë negativisht për vendin tonë.

“Mallkuar qoftë ai person që thotë se ujë ikën kot në det, qoftë Kryeministër, ministër, qytetar i thjeshtë. Ujë deri kur shkon në det ka bërë në detyrë rrugë. Ka furnizuar ujërat nëntokësorë. Ka shërbyer si faktor fiziologjik. Uji shërben për një mijë detyra. Nëse ky projekt për italianët shërben për mirë, për ne është varfërim. Është shumë e tmerrshme të tallesh me ujin. E ka dhënë perëndia, është i bekuar.

Edhe Pulia ka ujë, por e ka të kripur seps ka avancuar nga deti. Ujë të ëmbël ka në Milano. Pse duhet që shqiptarët t’ia japin Italisë ujin, kur ne nuk kemi 24 orë ujë të pijshëm.

Të premte do mblidhemi ne ekspertë, juristë etj. Ambientalistë nuk ka më.”- tha Guri.