BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x

Aktualitet

“E ka quajtur flamuri lara lara”, Milaim Zeka hedh akuzat ndaj Kurtit për tensionet në Veri, ja pasojat që na sjell në raport me SHBA dhe BE

“E ka quajtur flamuri lara lara”, Milaim Zeka hedh akuzat ndaj

Analisti Milaim Zeka e konsideron kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti si njeri me mentalitet stalinist dhe enverist, i cili po e vendos Kosovën në armiqësi me SHBA dhe BE.

Në emisionin “Lufta dhe Paqja”, Zeka u shpreh se ndërkombëtarët e kanë dënuar veprimin e qeverisë së Kosovës në veri të vendit.

Sipas Zekës, nuk ka ndodhur kurrë më parë në historinë e kombit shqiptar, që të ketë të tilla marrëdhënie me shtetet partnere.

“Tani po vij te Albin Kurti, në veriun e Kosovës. Por ky njeri, i cili është puro stalinist, enverist, që ka logjikën e Enver Hoxhës që ka logjikën e Enver Hoxhës, që ne do hamë bar, por nuk do dorëzohemi para askujt, na ka sjellë në një armiqësi të paparë në historinë e kombit shqiptar, me vendet aleate që janë sponsorët më të mëdhenj të lirisë dhe pavarësisë së Kosovës.

Na ka sjellë në armiqësi me SHBA, me BE dhe nuk ka ndodhur ndonjëherë që Departamenti amerikan i Shtetit dhe Sekretarin e Shtetit të dalin dhe të thonë tekstualisht, ne dënojmë dhunën e qeverisë së Kosovës në veriun e vendit. Prandaj, ky është Albin Kurti, që ka abuzuar me flamurin e Kosovës, e ka quajtur flamuri lara lara, ka ardhur me abuzime dhe gënjeshtra në pushtet”, theksoi ai.

Më të lexuarat