Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E kanë kthyer në një "trend", një tjetër shqiptar arratiset nga burgu grek

Postuar: 12/09/2019 - 19:46

Të dënuarit shqiptar duket se e kanë kthyer në një "trend" arratisjen nga burgjet greke.

E themi këtë pasi një tjetër shqiptar është arratisur nga burgu grek i Domokos.

Sipas asaj që shkruajnë mediat greke, shqiptari kishte marrë leje 5-ditore, por nuk u kthye më.

Shqiptari, i cili ishte dënuar me 9 vite e dy muaj heqje lirie për trafik të lëndëve psikoaktive, duhet të kthehej në institucionin e vuajtjes së dënimit të mërkurën në mëngjes, por një gjë e tillë nuk ndodhi.

Po ashtu edhe një tjetër i burgosur polak që kishte marrë leje 5-ditore është arratisur nga i njëjti burg. Ky i fundit është dënuar për eliminimin fizik të një biznesmeni të njohur në ishullin e Mikonos në vitin 2010.

Autoritetet helene kanë nisur kërkimet për gjetjen dhe kapjen e shqiptarit dhe polakut.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 23:50

Orët e gjatë të pritjes për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda e kanë shoqëruar me ankth pritjen e ish-ministrit Saimir Tahiri.

Postuar: 19/09/2019 - 23:45

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën e dënimit 5 vite burg konvertuar në 3 vite e 4 muaj

Postuar: 19/09/2019 - 23:34

Gjykatësi i Gjykatës Themelore në Pejë, i quajtur Sali Berisha është vënë në pranga nga Policia

Postuar: 19/09/2019 - 23:30

Saimir Tahiri u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda me 5 vite burg për shpërdorim detyre.

Postuar: 19/09/2019 - 23:19

Interesit të gazetarëve nuk u shpëtoi edhe një detaj që kishin vënë re tek ish-Ministri Saimir Ta

Postuar: 19/09/2019 - 22:57

Edhe pse u përpoq ta kalonte me batuta, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri tha se i duhej k

Postuar: 19/09/2019 - 22:04

Ish-drejtori i policisë së Vlorës, Jaeld Çela  është dënuar nga gjykata e Krimeve të Rënda