BREAKING NEWS

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për Shqipërinë, i jep dritën jeshile për të nisur procesin integrues në BE

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për
x
BREAKING NEWS

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik informacionin e rëndësishëm: Ia dolëm edhe kësaj sfide!

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës: Ka procese penale në SHBA, ja mesazhi i ambasadores Yuri Kim

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës:
x
BREAKING NEWS

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe plas paralajmërimin e fortë: Do të ketë pasoja për PS-në!

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe
x
BREAKING NEWS

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e rëndësishëm/ KPK merr vendimin e menjëhershëm dhe shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e
x
BREAKING NEWS

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për Shqipërinë

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për
x
BREAKING NEWS

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos autorin. Zbardhet shkaku (EMRI+FOTO)

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos
x
BREAKING NEWS

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të jashtëzakonshme, Harxhi bën denoncimet e forta: Vëzhguesit janë kërcënuar! Ja cila është shkelja më e rëndë!

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të
x

Aktualitet

“E kanë torturuar”, Ish-zyrtari i policisë jep versionin për vrasjen e Mustafës

“E kanë torturuar”, Ish-zyrtari i policisë jep versionin

Ish-zyrtari i policisë, Arben Hajdarmataj ka komentuar ekzekutimin e 32-vjeçarit Endri Mustafa.

Ai tha se është një vrasje e planifikuar sepse autorët kanë pasur mjaftueshëm kohë.

“Nëse do realizojmë vrasjen e të ndjerit kemi një situatë që është zhdukur për 2 ditë dhe gjendet i vdekur, ky person që është marr nga autorët është mbajt në një zonë x të caktuar, që ne nuk e dimë. Një person të merret dhe të mbahet 2 ose 3 ditë nuk mund të themi se rastësisht ka vdekur për shkak të torturave por e kanë marrë e kanë torturuar, është vrarë dhe është transportuar në vendin e krimit ku edhe është gjetur. Autorët kanë pasur kohë të mjaftueshme që të marrin informacion, vrasjen e kanë bërë me gjakftohtësi.

Autorët e krimit kanë qenë të qetë në momentin e ekzekutimit, pastaj mënyra se 2 në kokë, 1 në gojë e 3 në gjoks është dhe çështje momenti apo mllefi në mënyrën si komunikojnë viktima me autorin. Mund të jetë kod, por jo domosdoshmërish. Unë nuk arrij ta përkthej, por nuk mund të jem kategorik për kod tek mafioz sepse mua nuk më ka qëlluar të kem kode tek viktimat. Ka pasur një armë, shkëmbim zjarri. Ajo është një armë që mund të ketë qenë e autorit, mund të jetë armë që mund të ketë bërë dhe ndonjë vrasje tjetër”, u shpreh Hajdarmataj.

Më të lexuarat