BREAKING NEWS

Tensionohet situata në Ballkan/ Dodik i ‘frynë zjarrit’, paralajmëron Kosovën: Do përdorim të gjithë kapacitetet tona për…

Tensionohet situata në Ballkan/ Dodik i ‘frynë zjarrit’,
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Homeland Justice publikon foton e Yuri Kim dhe trondit me paralajmërimin e fundit

Çfarë po ndodh? Homeland Justice publikon foton e Yuri Kim dhe
x
BREAKING NEWS

Projekti i Portit të Durrësit, eksperti i ekonomisë ngre shqetësimin dhe bën paralajmërimin e fortë: Shqipëria rrezikon të përfundojë në arbitrazh, është shqetësues fakti që...

Projekti i Portit të Durrësit, eksperti i ekonomisë ngre
x
BREAKING NEWS

“Retorika nacionaliste e Serbisë, e papranueshme!”/ I dërguari gjerman për Ballkanin del me paralajmërimin e frikshëm dhe bën thirrjen e fortë: Zero tolerancë për sulmet në veri të Kosovës

“Retorika nacionaliste e Serbisë, e papranueshme!”/ I
x
BREAKING NEWS

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku plas dokumentet ‘bombë’: Del vendimi i gjykatës dhe urdhri për asgjësimin e CD-ve

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i policisë në Mitrovicë

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i
x
BREAKING NEWS

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu i ISSH del me njoftimin e rëndësishëm

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu
x
BREAKING NEWS

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos udhëtimet e Arben Ahmetajt: 1600 euro për dy netë

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos
x

Aktualitet

E kishin kthyer rajonin e Katalonjës në ‘Lazarat’, e pësojnë 8 shqiptarë, ndërsa 5 të tjerë shpallen në kërkim

E kishin kthyer rajonin e Katalonjës në ‘Lazarat’, e

Policia spanjolle ka arrestuar ditën e sotme 8 shqiptarë pasi janë kapur duke kultivuar kanabis në një plantacion masiv në Maestrazgo, me gjithsej 10,000 bimë të vendosura në pika të ndryshme. Nga ana tjetër, në Beceite, u gjetën edhe 1500 bimë të tjera. Gjithashtu u sekuestrua një armë

Të arrestuarit janë të gjithë burra të kombësisë shqiptare nga 30 deri në 50 vjeç, pa precedentë penalë, të cilët jetonin në të njëjtat plantacione në kushte shumë të mjerueshme, siç konfirmohet nga La COMARCA. Ata nuk flasin spanjisht dhe vetëm shoqërohen me njëri-tjetrin. 7 u arrestuan në Castellote dhe 1 në Beceite. Ata akuzohen për një krim kundër shëndetit publik për kultivim dhe trafik droge dhe një tjetër për pjesëmarrje në organizatë kriminale.

Forcat e sigurisë janë ende në kërkim të 5 anëtarëve të tjerë të bandës, të cilët janë në arrati dhe që mund të kenë ikur në zonat fqinje të Katalonjës ose në Valencia. Dy u arratisën nga Castellote dhe tre nga Beceite.