BREAKING NEWS

'Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha', Rama i përgjigjet Sali Berishës

'Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha', Rama i
x

Aktualitet

E kishte kthyer shtëpinë e pushimit në ‘fole’ droge, e pëson keq 22-vjeçari shqiptar në Greqi, policia i zbulon planin

E kishte kthyer shtëpinë e pushimit në ‘fole’ droge,

Policia greke ka arrestuar një 22-vjeçar shqiptar, pasi iu gjet lëndë narkotike në banesë.

Behet me dije se shqiptarit iu gjetën 205 kg kanabis në banesën e tij në zonën e Kinetës.

Droga ishte e papërpunuar me qëllim trafikimin e saj në tregun vendas.

22-vjeçari kishte marrë me qira një shtëpi pushimi, të cilën e përdorte për të fshehur drogën.

Në provë materiale policia ka sekuestruar një makinë paketimi me vakum, një peshore elektronike me peshë nga 10 gram në 50 kg, një kart SIM dhe disa telefona celularë.