Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E kishte kthyer shtëpinë në magazinë droge, kapet shqiptari me 3 milion euro lëndë narkotike

Postuar: 12/07/2019 - 20:24

Karabinierët në Seriate në Itali, kanë arrestuar 38-vjeçarin shqiptar me iniciale E.K. Arrestimi është kryer më 10 korrik, në momentin që shqiptari ka dalë nga shtëpia. Sipas mediave italiane, shqiptari do të bënte transportin e një kg kokainë të pastër. Shqiptari ishte arrestuar në 2017-ën në Monza për trafik të lëndëve narkotike.
 
E.K nuk kishte një banesë fikse, gjithashtu nuk ishte i punësuar. Lëvizjet e tij në Seriate kanë tërhequr vëmendjen e polcisë, e cila vendosi ta gjurmojë. Shqiptari sapo ishte nisur me makinën e tij "Alfa Romeo Giulietta", kur është ndalur nga policia. Ai e fshehu marsupin, brenda të cilit kishte drogën, në kroskotin e makinës.
 
Ndërkohë gjatë kontrollit në shtëpinë e tij, karabinierët gjetën 18 kg kokainë të fshehur pas frigoriferit, 4 kg hashash, 4 kg marijuanë dhe 10 gr heroinë, të fshehura në mobile dhe sirtarë.
 
Nëse droga do të dilte në treg do të kapte shumën e 3 milion eurove. Përveç drogës karabinierët gjetën dhe dy armë zjarri një pistoletë "Beretta" e kalibrit 6.35 mm dhe një tjetër e llojit "Tokarev" e kalibirt 7.62 mm e futur brenda në qese. Autoritetet italiane po vijojnë hetimet pë të zbuluar se nga vinte droga dhe destinacionin final.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 20:07

Nëna e Bledar Toçit rrëfen në një intervistë prapaskenat e ngjarjes që tronditi një javë më parë Kavajën, kontrollin policor, dozat e kokainës që u gjetën në apartament dhe marrëdhënien e të birit me viktimën dhe Mars

Postuar: 17/10/2019 - 19:12

Policia italiane ka vënë në pranga një vajzë 23 vjeçare me origjinë shqiptare nën akuzën se trafi

Postuar: 17/10/2019 - 18:45

Nga data 15 deri në 18 tetor në Santiago të Kilit po zhvillohet Asambleja e 88 e Pergjithshme e I

Postuar: 17/10/2019 - 17:53

Një emigrant shqiptar është përplasur nga një furgon në Bari teksa po tentonte që të kalonte rrug

Postuar: 17/10/2019 - 17:44

OSHEE ka njoftuar se për shkak të rikonstruksionit që po bëhet nëpër kabina disa zona do të jenë

Postuar: 17/10/2019 - 17:37

Pas rastit të Kadastrës së Vlorës, ku 3 drejtorë dhanë dorëheqjen brenda një muaji për një prone

Postuar: 17/10/2019 - 17:20

Burime bëjnë me dije se një aksident i rëndë ka ndodhur pak më parë në Urën Vajgurore.