BREAKING NEWS

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen urgjente, ia beson Shkodrën krahut të tij të djathtë (EMRI)

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen
x
BREAKING NEWS

“Ky është skandal e shkuar skandalit”, Klodiana Lala plas ‘bombën’: Gjella e prishur që po gatuhet nga...

“Ky është skandal e shkuar skandalit”, Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

Ç’do të bëjë Berisha tani që gjykata njohu Bashën kryetar të PD-së? Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat dhe bën paralajmërimin e fortë: Saliu do...

Ç’do të bëjë Berisha tani që gjykata njohu
x
BREAKING NEWS

Lufta në PD/ Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon çfarë do ndodhë me Lulzim Bashën

Lufta në PD/ Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon
x
BREAKING NEWS

E papritur/Tjetër krisje brenda PD-së, Helidon Bushati dorëhiqet nga roli i Drejtuesit Politik për Qarkun e Shkodrës: Pas një reflektimi të thellë... (DEKLARATA)

E papritur/Tjetër krisje brenda PD-së, Helidon Bushati dorëhiqet
x
BREAKING NEWS

Vrasja e bujshme e ish policit Santiago Malkos/ GJKKO merr vendimin, ja sa vite burg caktohet për autorin

Vrasja e bujshme e ish policit Santiago Malkos/ GJKKO merr vendimin, ja sa vite
x
BREAKING NEWS

Kush ia dha armën me mulli shumë të rrallë dhe të shtrenjtë 17-vjeçarit në Lezhë? “Po e them për herë të parë”/ Eksperti zbardh detajet tronditëse: Një e ngjashme vrau bankierin Artan Santo

Kush ia dha armën me mulli shumë të rrallë dhe të
x
BREAKING NEWS

Pastrim parash të miliona eurove/ Gjykata merr vendimin për shoferin dhe kunatin e Rezar Taçit

Pastrim parash të miliona eurove/ Gjykata merr vendimin për shoferin
x

Aktualitet

E mitura humbi jetën nga zjarri në banesë, reagon Tritan Shehu: Kjo ishte një ngjarje e paralajmëruar

E mitura humbi jetën nga zjarri në banesë, reagon Tritan Shehu:

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ka reaguar për vdekjen e 12-vjeçares në Derviciani të Gjirokastrës.

Ai shkruan në rrjete sociale se kjo humbje ishte e rëndë dhe e pa zëvendësueshme, e për këtë i dërgon ngushëllimet më të sinqerta familjes. Shehu shkruan se ky fshat, ndodhej në errësirë, për shkak të energjisë elektrike.

Kjo sipas tij u bë shkak edhe për përfshirjen nga flakët të banesës, për shkak se ato, po ndriçoheshin me mjete primitive. “Çdo gjë duhet të ketë një fund”, shkruan Shehu.

Postimi i plotë:

Dervicani ne erresire, nje e mitur humb jeten!
Ngushellimet me te thella e te sinqerta familjes se saj per kete humbje te rende e te pa zevendesueshme !
Prej ores 14,30 Dervicani eshte me mungese te plote te energjise elektrike.

Ngjarje kjo e zakoneshme jo vetem per Dropullin, por per te gjithe zonat rurale te krejt Qarkut te Gjirokastres.
Prej Krahesit te Memaliajt ne Carshove te Permetit, Zagorise se Gjirokastres ne Lopez te Tepelenes, prej Kelcyres ne Polican, kudo e njejta gje.
Mjaftojne dy pika shi ose pak ere dhe cdo gje ne erresire.
Dhe nuk ka asnje projekt permiresimi, institucionet heshtin, Qeveria shikon punet e saj…!
Keshtu ndodhi dhe sot kur ne ate erresire mori flake nje shtepi ne Dervican, sic duket si pasoje e perdorimit te mjeteve ndricuese primitive.
Per rjedhoje-nje ngjarje tragjike, humbi jeten nje femije.
Nje ngjarje e rende, por e paralajmeruar prej kohesh kjo ne fakt.
Shpreh te gjithe protesten time per kete indiference cinike dhe te gjate te ketij shteti ndaj qytetareve te tij.
Cdo gje duhet te kete nje fund !

Më të lexuarat