Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E nisën me zjarr e tymuese, zbulohet kush është ‘koka’ e protestës që nxjerr zbuluar opozitën (FOTO)

Postuar: 22/05/2019 - 13:00

Në krye të protestës është Dorian Beqiri, anëtar i FRPD, i cili ka organizuar edhe thirrjen në rrjetet sociale. Ai është edhe anëtar i Këshillit Studentor në FSHN dhe anëtar i PD-se.

Pra, totalisht kundër rregullores së universitetit, në pikën 2 të Statutit të Këshillit Studentor, ku specifikohet se Këshilli Studentor i Universitetit të Tiranës nuk mund të organizohet me struktura të tjera politike e jopolitike, jashtë institucioneve përkatëse të arsimit të lartë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2019 - 15:05

Peter Tiede gazetari i ‘Bild’, është një ndër personat më të komentuar në ditët e fundit në Shqipëri për shkak të përgjimeve që ai ka publikuar në lidhje me vjedhjen e votave në vend.

Postuar: 20/06/2019 - 14:50

Kryeministri Edi Rama do të mbajë sot në Shkodër një takim elektoral.

Postuar: 20/06/2019 - 14:39

Një atentat ka ndodhur para pak minutash në zonën e ish-kënetës në Durrës.

Postuar: 20/06/2019 - 14:04

Detaje te reja nga të shtënat me armë zjarri që ndodhi këtë mesdite në afërsi të Autostradës Tira

Postuar: 20/06/2019 - 14:00

Akademiku i njohur Artan Fuga paralajmëron largimin e tij nga Akademia e Shkencave nëse president

Postuar: 20/06/2019 - 13:48

Një plagosje me armë ka tronditur pak momente më parë qytetin e Durrësit.

Postuar: 20/06/2019 - 12:38

Për ngjarjen e rëndë dhe të shumëpërfolur, atë të grabitjes në Rinas kanë dalë detaje të reja.