BREAKING NEWS

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh prapaskenat: Marrëdhëniet u normalizuan pas 20 muajsh, ja për çfarë ramë dakord!

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh
x

Aktualitet

E papritur! Nesër dilte para Vettingut, sëmuret gjyqtarja, i dërgon KPK raport mjekësor (EMRI)

E papritur! Nesër dilte para Vettingut, sëmuret gjyqtarja, i

Shtyhet për në datën 17 qershor vendimi për gjyqtaren, Shpresa Beçaj. Ish-kryetaja e Gjykatës së Lartë do të duhej që të paraqitej ditën e nesërme në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit për t’u njohur me vendimin e marrë ndaj saj por ‘planet’ kanë ndryshuar.

Gjyqtarja e Apelit në Tiranë ka çuar në KPK, një raport mjekësor duke shtyrë seancën ku edhe do të vlerësohet për tre shtyllat në të cilat bazohet Vettingu; pasuria, pastërtia e figurës dhe aftësitë profesionale.