BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me monedhat e tjera? Ja me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro ditën e sotme

Çfarë po ndodh me monedhat e tjera? Ja me sa blihen dhe shiten
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Në shtatë ditë janë hapur pesë dosje penale për politikanët e lartë, SHBA ka nisur hetimet për Metën, Berishën dhe...

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Në shtatë ditë
x
BREAKING NEWS

Nga përmendja e emrit të Edi Ramës 6 herë në dosje, te mesazhet dhe takimet me ish-agjentin e FBI, mediat amerikane tregojnë si funksiononte skema dhe publikojnë informacionin që mund të tronditë kryeministrin shqiptar

Nga përmendja e emrit të Edi Ramës 6 herë në dosje, te
x
BREAKING NEWS

27 Janar 2023

27 Janar 2023
x
BREAKING NEWS

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj deputetes së PS-së: Na sillni fakte dhe jo komente

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj
x
BREAKING NEWS

SPAK ngre stekën/ Ambasadorja e BE zbulon arsyen e fortë përse zbarkoi në zyrën e Altin Dumanit: Çështje të bujshme që janë hapur dhe nuk mbaron këtu

SPAK ngre stekën/ Ambasadorja e BE zbulon arsyen e fortë përse
x
BREAKING NEWS

A po përgatiten sanksione nga BE për zyrtarët e korruptuar? Ambasadorja Hohmann zbardh të vërtetën

A po përgatiten sanksione nga BE për zyrtarët e korruptuar?
x
BREAKING NEWS

"McGonigal ishte ortak me 25% te një kompani shqiptare", Salianji: Edi Rama sot minimalisht duhet të dorëhiqet

"McGonigal ishte ortak me 25% te një kompani shqiptare",
x

Bota

E pazakontë/ Deputetët mbajtën një minutë heshtje në Parlament për “vdekjen” e ish kancelarit, më pas shokohen nga ajo që marrin vesh

E pazakontë/ Deputetët mbajtën një minutë heshtje

Një lajm i rremë në Twitter bëri që parlamenti në Austri të mbajë një minutë heshtje për “vdekjen” e ish kancelarit të Austrisë, Franz Vranitsky.

Një deputete nga Partia Social Demokrate e Austrisë (SPÖ) u njoftua për postimin e rremë në Twitter nga një kolege e cila i dërgoi mesazh nëpërmjet WhatsApp.

Më pas grupi Parlamentar i SPO bëri thirrje për një minutë heshtje në kujtim të ish-kretu të Partisë Socialdemokrate në mbledhjen e Komisionit për Çështjet Sociale.

E pazakontë/ Deputetët mbajtën një minutë heshtje

Sakaq pak minuta më vonë, u vërtetua se lajmi për vdekjen e Franz Vranitsky ishte i rremë dhe se ishte postuar në Tëitter nga një llogari e rreme që dyshohet se i përket ministrit konservator të Bujqësisë, Norbert Totschnig.

Në mbledhjen e komisionit parlamentar ka vijuar sqarimi i nevojshëm dhe janë dhënë shpjegimet.

Franz Vranitsky ka qenë kancelar i Austrisë nga viti 1986 deri në 1997 dhe kreu i SPÖ nga 1988 deri në 1997. Ai festoi ditëlindjen e tij të 85-të në fillim të tetorit.

Sipas medieve të huaja, pas llogarisë së rreme në Twitter qëndron italiani Tommaso Debenedetti, i cili ka “vdekur” personalitete të panumërta të internetit.