BREAKING NEWS

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin tonë. Njihuni me parashikimin e motit për datën 9 Gusht

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i plagosur, policia zbardh detaje të reja

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe autori, të dy blegtorë, ja si nisi sherri

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe
x
BREAKING NEWS

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me thikë, kush është viktima

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me
x
BREAKING NEWS

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave, kryeministri nuk përgjigjet

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave,
x
BREAKING NEWS

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtuesit e policisë: Reflektoni urgjent, po toleroni horrat, por jo qytetarët

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së Brendshme

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së
x

Aktualitet

E pazakontë/ 'Çmendet' shqiptari, lëvizte prej 16 vjetësh pa patentë, nuk do ta besoni gjobën e majme që rrezikon

E pazakontë/ 'Çmendet' shqiptari, lëvizte prej 16

Një 37-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e Policisë italiane, pasi u kap duke drejtuar makinën pa patentë. Nga kontrollet, ka rezultuar se shqiptari, i cili jetonte prej 25 vitesh në Itali e drejtonte mjetin pa patentë prej plot 16 vitesh.

Për këtë arsye, ai rrezikon të gjobitet me 45 mijë euro. Ai është zbuluar nga policia pasditen e 16 qershorit, ku kanë qenë dy agjentë të policisë lokale në Pisa, që e kanë ndaluar për kontroll shqiptarin.

Kur agjentët i kërkuan letrat e makinës dhe e kontrolluan, u zbulua se shqiptari lëvizte pa patentë prej shumë vitesh. 37-vjeçari iu ka thënë policëve se kishte patentë, por që e kishte harruar atë në shtëpi, gjë që nuk i ka bindur italianët.

Për këtë, shqiptari ka vendosur të rrëfehet, duke thënë se prej disa kohësh nuk dispononte asnjë lloj dokumenti të mjetit, përveç lejes së tij të qëndrimit. Lejen e drejtimit ai nuk e posedonte më që nga viti 2006 kur, për shkak të disa dënimeve për drejtim mjeti në gjendje të dehur, iu pezullua për një kohë të pacaktuar.

Agjentët kanë thirrur karrotrecin për t’i marrë makinën, ndërsa shqiptari rrezikon tashmë të gjobitet me 5100 deri në 30599 euro për lëvizje pa patentë dhe 1984 deri në 7937 euro për qarkullim të paligjshëm.