Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E pyesin për nipin, Artan Fuga flet për marrëdhëniet me Endri Fugën

Postuar: 26/03/2019 - 21:51

Akademiku Artan Fuga u pyet edhe për Endri Fugën, nipin e tij, që është drejtor i Komunikimit në Kryeministi. Fuga u shpreh se kurrë nuk ka biseduar për punë me të, madje nuk e di çfarë pune bën.
 
“Unë nuk e di. Nuk e di çfarë pune bën dhe nuk kam biseduar kurrë për këtë dhe këtë ua them sinqerisht. Unë vij nga një familje ku prindërit e mi ishin anëtarë partie, komunist dhe gjyshërit e mi ishin në burg si armiq të popullit dhe këtë kushdo mund ta verifikojë. Unë kam pasur xhaxhin të internuar, gjysmën e fisit nuk i kam njohur pasi kanë qenë të internuar. Erdhi ’90-ta dhe ne kemi marrëdhënie njerëzore. Familja nuk është një vend i politikës. Sot kjo Shqipëri është e qëndrueshme, por është familja që i mban”, përfundoi Fuga në A2 news.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/06/2019 - 10:31

Ish-kryetarja e AMA-s Endira Bushati ka qenë e ftuar mëngjesin e sotëm në studion e Fax Neës, ku ka komentuar arrestimin e Suela Mustës, e dyshuar për akte korruptive në favor të fisit Çapja në Elbasan.

Postuar: 17/06/2019 - 10:19

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka marrë masa të rënda ndaj dy bizneseve, njëri në Shkodër kryesis

Postuar: 17/06/2019 - 10:13

Ditën e sotme pritet të publikohen përgjimet të reja nga gazetari gjerman i gazetës “Bild&r

Postuar: 17/06/2019 - 09:56

Ekspertë të Policisë Rrugore, një ditë pas aksidentit tragjik, thonë se automjeti me të cilin udh

Postuar: 17/06/2019 - 09:18

Sekuestrohen rreth 1.5 milion euro pasuri në pronësi të shtetasit Admir Murataj dhe familjarëve t

Postuar: 17/06/2019 - 09:10

Bashkëpunimi me qytetarët vë në pranga një shtetas i cili tentoi të vidhte një banesë në Divjakë,

Postuar: 17/06/2019 - 09:00

Një person është gjetur i pajetë në bregdetin e Vlorës këtë të hënë.