Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E rëndë/ 20 vjeçari shqiptar godet me thikë pas shpine babain (Zbardhet deklarata në Polici)

Postuar: 23/10/2019 - 08:17

Është arrestuar një 20 vjeçar shqiptar nga karabinierët italianë në Ostuni pasi tentoi të vriste babain e tij. Burri shpëtoi nga plagët e marra vetëm falë një operacioni të vështirë. Babai i 20 vjeçarit i tha fillimisht hetuesve se ai pësoi një aksident të rëndë shtëpiak në shpinë.

Ngjarja ka ndodhur para tetë muajve, por hetuesit e kuptuan versionin e ngjarjes pasi babai i djalit e pranoi se ishte djali i tij që e kishte goditur pas shpine.

Pas deklaratës së babait, policia arrestoi 20 vjeçarin në Ostuni me akuzën për vrasje në tentativë. Për shkak të një mosmarrëveshjeje, djali kishte goditur me thikë babain e tij në 10 shkurt të këtij viti.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/11/2019 - 22:40

Mbrëmjen e sotme është gjetur i vdekur një 68-vjeçar në fshatin Shumbat të Dibrës

Postuar: 16/11/2019 - 21:29

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur pasditen e së shtunës në zonën e Kamzës, ku një automje

Postuar: 16/11/2019 - 19:40

"Air Albania Stadium" do të çelë nesër dyert me ndeshjen midis Kombëtares Shqiptare të

Postuar: 16/11/2019 - 17:55

Një grua në Tiranë ka mbetur e vdekur si pasojë e një aksidenti rrugor në rrugën “Demokraci

Postuar: 16/11/2019 - 17:10

Dy vëllezër në Tiranë kanë nxjerrë armët ndaj njëri-tjetrit, pas një konflikti për pronat.