Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Ulet numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri , ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Ulet numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri , ja
x

Aktualitet

E rëndë! Shkoi për të bërë rezonancën magnetike, vdes 7-vjeçarja shqiptare (DETAJE)

E rëndë! Shkoi për të bërë rezonancën

Një vajzë 7-vjeçare shqiptare nga Kosova ka ndërruar jetë ditën e sotme në mënyrë tragjike.
Bëhet me dije se viktima kishte shkuar në një spital privat për të bërë rezonancë megnetike, por ka ndërruar jetë nga mbidoza e anestezis.

“Vajzën është dërguar në një ordinancë private në lagjen Ulpiana për të bërë rezonancë magnetike. Ajo ka vdekur si pasojë e mbi dozës së anestezionit. I kanë dhënë fillimisht por gjatë kohës sa ka qenë duke e bërë rezonancën ajo është zgjuar dhe pastaj i kanë mbidozë”, ka thënë xhaxhai i të ndjerës.

Ndërkaq, vdekjen e ka  konfirmuar edhe zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila ka thënë se rasti po cilësohet si “Vdekje e dyshimtë”.