BREAKING NEWS

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se shkolla

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se
x
BREAKING NEWS

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...", Karamuço zbulon metodat e reja që po përdorin trafikantët

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...",
x
BREAKING NEWS

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri Kim-Damian Gjiknurit? Kreshnik Spahiu zbulon prapaskenat

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri
x
BREAKING NEWS

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë dhe zbardh prapaskenat: Konfrontimi me amerikanët në hotel

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas
x
BREAKING NEWS

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare Penale

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare
x
BREAKING NEWS

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh detaje nga dosja, si u zbulua lidhja e kryebashkiakut të Bulqizës me biznesmenin që i dha tenderin

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh
x
BREAKING NEWS

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të PS-së: Ju rrëfej takimet në tunel

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të
x
BREAKING NEWS

Takimi Kosovë-Serbi në Ohër/ Kurti tregon prapaskenat dhe rrëfen kërcënimin e Vuçiç

Takimi Kosovë-Serbi në Ohër/ Kurti tregon prapaskenat dhe
x

Aktualitet

E shkuara e errët e shqiptarit që u kap me 2 kallashnikovë në Greqi/ Dyshohet se po planifikonte një atentat, ja për çfarë akuzohej më parë

E shkuara e errët e shqiptarit që u kap me 2 kallashnikovë

Të tjera detaje në lidhje me arrestimin e dy shqiptarëve në Greqi, të cilët thuhet se ishin duke përgatitur një atentat, ndërsa ata u kapën me 2 kallashnikovë.

Mësohet se ndaj njërit prej tyre, një 37-vjeçar, është ngritur akuza për vrasje dhe tentativë vrasje. Hetimet me te fundit të policisë greke kanë zbuluar se një nga të arrestuarit e sotëm është autor i një vrasje të ndodhur në 31 korrik në Agia Varvara ku u vra një 39-vjeçar dhe i një tentative vrasje ndodhur më 15 korrik në Athinë në zonën e Agio Pavlos ndaj një 36-vjeçari shqiptar.

Policia greke bën me dije se vrasja e 39-vjecarit ka ndodhur për larje hesapesh për trafikun e drogës, pasi dhe viktima ishte me precedentë penale. Ndërkohë, vazhdojnë hetimet për dy shqiptarët e kapur sot, armët e tyre dhe biletat që lidhin lëvizjet e tyre me qytetin e Igumenicës në kufi me Shqipërinë. Po ashtu mësohet se shqiptari tjetër i arrestuar, është një 22-vjeçar.