BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar
x
BREAKING NEWS

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi, zbulon ngjarjen e pazakontë me të cilën është përballur

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x

Aktualitet

“E takova në suitën e tij! Kemi lidhje miqësore!”, analisti i njohur shqiptar zbardh detajet nga biseda me ish-Sekretarin amerikan të Shtetit: Ja për çfarë e këshillova! (FOTO)

“E takova në suitën e tij! Kemi lidhje miqësore!”,

Analisti i njohur shqiptar, Ilir Kulla zbuloi mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Zonë e lirë’ se para disa ditësh ka takuar ish-Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo.

Kulla ka dhënë disa detaje për atë që kanë diskutuar së bashku duke theksuar se e ka këshilluar që të vizitojë me familjen jugun e Shqipërisë.

Ilir Kulla: Unë kam bërë një takim në suitën e tij në vendin ku ka qëndruar. Nuk kam qenë pjesë e asnjë aktiviteti zyrtar dhe nuk kam pasur takim zyrtar me të në asnjë lloj forme. Ka qenë një takim informal, privat, miqësor. Detajet e lidhjeve të vjetra miqësore nuk mund t’i jap.

Arian Çani: Para sa kohësh e ke njohur?

Ilir Kulla: Nuk e them. Mes miqve të vjetër.

Arian Çani: Miqtë janë njerëz politikanë, biznesmenë? 

Ilir Kulla: Është një takim jashtë politike, jashtë axhende, jashtë biznesi. Pompeo është me origjinë nga Abruzzo i Italisë, është në një komunë shumë ngjitur me një komunë që është komuna më arbëreshe më në veri të Italisë që quhet vila Badesa. Folëm që të bëjmë një vizitë të mundshme në zonën e vila Badesës dhe në atë zonën e ujërave termalë nga ku vjen gjyshi i tij që është në Abruzzo që është në provincën e Peskarës që është një zonë interesante dhe ai e ka shumë xhan dhe unë i shpjegova se ata njerëz atje vijnë nga kjo zona këtu, Lukovë, Shën Vasil, Piqeras dhe është zona e bregdetit tonë më e bukur dhe këshillova që do të ishte e udhës me familjen e vet ta vizitonte jugun e Shqipërisë dhe kjo do të ishte shumë interesante.

Arian Çani: Çfarë tha?

Ilir Kulla: E mundshme që mund të ndodhë.

“E takova në suitën e tij! Kemi lidhje miqësore!”,