Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E tërhoqën me forcë në katin e fundit të shkollës dhe e përdhunuan, si u gjet 8-vjeçarja në Durrës dhe çfarë iu tha mësuesve (Detaje shokuese)

Postuar: 19/07/2019 - 12:25

Historia e pabesueshme, me protagonistë nxënës të shkolles 9-vjeçare, ka ngritur sërish sinjalet e alarmit në vend.

Ngjarja shokuese në shkollën “Myslim Hida” në Arapaj të Durrësit, është shënuar në përfundim të vitit arsimor. 8-vjecarja është përdhunuar në grup, nga 5 djem të moshës 15-17 vjeç. Ata e kanë marrë të miturën me forcë, e kanë lidhur dhe më pas në një prej klasave të katit të katërt të shkollës kanë kryer marrëdhënie seksuale me dhunë. E mitura është gjetur në gjendje të tronditur nga mësuesit e shkollës, në katin e katërt.

8-vjeçarja, banuese në Arapaj, në lot u ka treguar mësuesve makabritetin e ndodhur, me aq sa mund të tregojë një fëmijë i kësaj moshe. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forca të policisë, të cilët kanë dokumentuar ngjarjen, por nuk e kanë bërë të ditur atë, një kërkesë kjo edhe e prindërve të 8-vjeçares. Vajza është pyetur më tej në prani të psikologes e punonjëses sociale, ndërsa janë kryer më tej edhe ekzaminime mjeko-ligjore.

16-vjeçari i arrestuar, ndodhet nën masën e sigurisë arrest me burg dhënë nga gjykata e Durrësit, ndërsa lidhur me ngjarjen janë shoqëruar një grup djemsh, por deri më tani vetëm një prej tyre është arrestuar.

Ky është rasti i dytë brenda pak muajve që regjistrohet në zonën e Durrësit. Kujtojmë se në shkurt të këtij viti një 13 vjeçare, ra viktimë e përdhunimit në grup nga djem të po të njëjtës moshë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 23:27

E dielë, 8 dhjetor 2019. Parashikimi sipas IGJEUM

RESHJET

Nesër (e diel, dt. 08) priten reshje të dobëta në të gjithë vendin (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Postuar: 07/12/2019 - 23:18

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Ballsh ku një drejtues motoçikletë duke ecur n

Postuar: 07/12/2019 - 22:57

Janë mbi 30 shkolla, të cilat nuk do të hapen ditën e hënë për shkak të dëmeve të krijuara nga të

Postuar: 07/12/2019 - 21:46

Në  emisionin “Shiko Kush Luan” pjesë e lojërave ishte dhe kryebashkiaku i Tiran

Postuar: 07/12/2019 - 21:23

44-vjeçarja Fatmira Cuka, së bashku me djalin e saj Sardin 18 vjeç, humbën jetën më 26 Nëntor si

Postuar: 07/12/2019 - 21:14

Një aksident rrugor ka ndodhur në Ballsh, ku një person është plagosur rëndë.Aksidenti ka ndodhur

Postuar: 07/12/2019 - 21:05

Hallet dhe sëmundja që e mundon prej vitesh, Hysen Hashanin bashkë me bashkëshorten, djalin, vajz