BREAKING NEWS

Gazeta italiane zbulon prapaskenat e sherrit të tifozëve të Romës: Vodhën thikat nga një restorant që të godisnin...

Gazeta italiane zbulon prapaskenat e sherrit të tifozëve të
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ora para finales së Conderence League, Garda merr nën mbrojtje institucionet e rëndësisë së veçantë

Vetëm pak ora para finales së Conderence League, Garda merr nën
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orë

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Marrëdhëniet me NATO-n, Gjenerali amerikan: Shqipëria, vëllai i madh në rajon! Zbulon dhuratën që i ka bërë Rama

Marrëdhëniet me NATO-n, Gjenerali amerikan: Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

“E kam të vështirë të shpreh mirënjohjen...” Rama: Do shkel protokollin, të flas në anglisht që të shmang përkthimin e keq, ndonjëherë krijon probleme mes meje dhe SHBA-së…

“E kam të vështirë të shpreh
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama zbulon projektin e rëndësishëm: Bazë detare të NATO-s në Shqipëri

Kryeministri Rama zbulon projektin e rëndësishëm: Bazë
x
BREAKING NEWS

“Shqipëria dhe shqiptarët janë shumë pro-amerikanë”, Rama i jep medaljen “Ylli i Madh i Mirënjohjes Publike” komandantit të NATO-s

“Shqipëria dhe shqiptarët janë shumë
x
BREAKING NEWS

Vrau 82-vjeçaren dhe e hodhi në një kazan mbeturinash, Gjykata e Fierit dënon Skënder Krasniqin, ja sa vite burg do të vuajë

Vrau 82-vjeçaren dhe e hodhi në një kazan mbeturinash, Gjykata
x

Aktualitet

E trishtë ajo çfarë ka ndodhur në Igumenicë, ekspertët të shqetësuar: Ky fenomen është shënuar një dekadë më parë

E trishtë ajo çfarë ka ndodhur në Igumenicë,

Mijëra peshq ngordhën masivisht në lagunën e Drepanos në Igumenicë, kur rreth orës 6 të mëngjesit temperatura e ujit arriti në 0 gradë Celsius.

E vetmja fermë peshku e kooperativës së peshkimit që ndodhet aty mbante rreth 370 mijë peshq, shumica e të cilëve kanë dalë të ngordhur në lagunë. Nuk dihet numri i peshqve që në fakt kanë ngrirë deri në ngordhje, përveç kultivimit të peshkut, në liqen. Ky fenomen ka ndodhur edhe rreth një dekadë më parë.

Sipas specialistëve që të mos ndodhë ky fenomen duhen erëra të tilla që uji të hyjë nga deti në lagunë dhe prej andej të dalin edhe temperaturat e ulëta. Në vendngjarje ndodhen specialistë të peshkut nga departamenti i peshkimit të njësisë rajonale Thesproti për të vlerësuar dëmet.

E trishtë ajo çfarë ka ndodhur në Igumenicë,