BREAKING NEWS

Klodiana Lala jep detaje nga shpërthimi me tritol në banesën e Armand Dukës: Një luftë e hapur me Veliajn

Klodiana Lala jep detaje nga shpërthimi me tritol në banesën e
x
BREAKING NEWS

Shpërthimi në banesën e Armand Dukës, vjen reagimi i parë nga Basha

Shpërthimi në banesën e Armand Dukës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

Shtëpisë së Armando Dukës i vihet tritoli, Erion Veliaj: Lëri këto filma tani

Shtëpisë së Armando Dukës i vihet tritoli, Erion Veliaj:
x
BREAKING NEWS

Shpërthim me tritol në shtëpinë e Armando Dukës

Shpërthim me tritol në shtëpinë e Armando Dukës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta plas deklaratën e fortë, zbulon problemin e madh që ka me ligjin Lulzim Basha: Kjo është arsyeja që ai sot i mban ison “Gruas se Bilalit”

Ilir Meta plas deklaratën e fortë, zbulon problemin e madh që ka
x
BREAKING NEWS

U bë president nga socialistët, a është penduar Ilir Meta? Ja si përgjigjet Presidenti

U bë president nga socialistët, a është penduar Ilir Meta?
x
BREAKING NEWS

Përplasja me politikën, sulmohet faqja zyrtare e Federatës Shqiptare të Futbollit

Përplasja me politikën, sulmohet faqja zyrtare e Federatës
x
BREAKING NEWS

Veliaj kërcënon Dukën me SPAK? Reagon për herë të parë Arben Kraja

Veliaj kërcënon Dukën me SPAK? Reagon për herë të
x

Aktualitet

E trishtë/ Shuhen 8 anëtarë të një familje, nuset dhe fëmijët humbën jetën mes flakëve. Dy kryefamiljarët në gjendje shoku nuk lëvizin: O Zot si na i more!

E trishtë/ Shuhen 8 anëtarë të një familje, nuset dhe

Një aksident tragjik tronditi mbarë opinionin publik ku humbën jetën 46 persona dhe fatkeqësisht shumica prej tyre tërinj dhe fëmijë. Akoma edhe më e thellë tragjedia ka qenë për familjen që humbur tetë pjesëtarë të një familja. 

Mediat bëjnë me dije se familja Jahi u shua e gjitha në aksident, ka humbur jetën dy kunata, nuset e djemve të familjes Jahi. Njëra prej tyre ka qenë bashkë me katër fëmijët, ndërsa tjetra me dy fëmijët. Fëmija i tretë i saj, djali më i madh i familjes nuk ka shkuar në udhëtim duke qëndruar në shtëpi.

Ai është parë në gjendje mjaft të rëndë psikologjike pasi ka marrë vesh lajmin e rëndë.

Fqinji i familjes Jahi tregon për mediat se dy kryefamiljarët kanë qenë në Bullgari dhe janë kthyer mbrëmjen e djeshme. “O Zot si na i more”, thonë ata mes lotësh dhe nuk kanë fuqi të ngrihen nga vendi prej dhimbjes së madhe.

“Gjendja është e rënduar. Vëllezërit kanë qenë në Bullgari. Kanë ardhur mbrëmë. Njëri ka humbur bashkëshorten me katër fëmijët. Njëri ka humbur bashkëshorten me dy fëmijët. Ende nuk kanë sjellë viktimat”, shprehet fqinji.

Tragjedia bëhet akoma më e madhe për familjen e njërës prej nuseve që ka ndërruar jetë. Bashkë me të ka qenë edhe e motra si dhe e bija Fikrije dhe Anisa Iseni, të cilat po ashtu kanë ndërruar jetë nga ngjarja tragjike.

Belma Jahi – 7 vjeç

Ramiz Jahi – 20 vjeç

Razije Jahi – 12 vjeç

Ergin Jahi – 14 vjeç

Omer Jahi – 11 vjeç

Ajla Jahi  – 14 vjeç

Senije Jahi – 35 vjeç

Amiet Jahi – 45 vjeç