Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E vrau ish-burri në derën e shtëpisë bashkë me vajzën, flet vëllai: Shteti e neglizhoi rastin

Postuar: 10/08/2018 - 12:34

Tre ditë pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Gjakovë, ku Pjetër Nrecaj vrau me armë zjarri ish-gruan dhe vajzën e tij në derën e shtëpisë, Rrjeti i Grave ka zhvilluar një protestë paraditen e sotme.Marshi ka nisur nga parku i qytetit në drejtim të Çarshisë së Vjetër në Gjakovë. Me brohoritjet “Edhe sa thirrje të humbura”, “Nuk ka paqe pa drejtësi”, “Dorëheqje kush s’e garanton drejtësinë”, “Jepni llogari”, “Duam siguri”, “Boll jetima kem prej luftës”, është thënë nga protestuesit.

 
Vëllai i gruas së vrarë Valbona Marku, Shkelzen Marku tha shteti i ka neglizhuar denoncimet e saj dhe nuk është marrë me ta.Ai thotë se do vazhdojë të kërkojë drejtësi për motrën dhe mbesën e tij.Shkelzen Marku u shpreh se nëse shteti i Kosovës nuk vepron asgjë, atëherë drejtësi do kërkojnë edhe në shtetin e Shqipërisë.
 
Në protestën e organizuar sot në Gjakove merrni pjesë edhe ish-presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, si dhe deputete të Kuvendit të Kosovës.Ndërkohë në Prishtinë, Policia dhe Prokuroria në një konferencë për media kanë thënë se viktima Valbona Marku nuk ka dashur mbrojtjen e Policisë edhe pse ishte kërcënuar nga burri i saj Pjetër Nrecaj.
Valbona Marku dhe vajza e saj 9-vjeçare u vranë më 7 gusht në shtëpinë e prindërve të saj në Brekoc të Gjakovës nga Pjetër Nrecaj, i cili tashmë është në paraburgim.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 16

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/10/2018 - 21:17

Tragjik ka rezultuar fati i një shpërndarësi picash, i cili ka ndërruar jetë gjatë një aksidenti.Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 20:30, në afërsi të fshatit Kallm në Fier.

Postuar: 20/10/2018 - 21:13

Një alarm për bombë ka pasur sonte në qendër të Tiranës.Fillimisht ka pasur një njoftim për një p

Postuar: 20/10/2018 - 21:07

Një zjarr raportohet të ketë rënë pasditen e sotme.Zjarri ka rënë në malin e fshatit Vrijon të nj

Postuar: 20/10/2018 - 19:51

 Erald Mema, ishte një nga krerët e një grupi të krimit të organizuar që furnizonte kokainë

Postuar: 20/10/2018 - 19:37

Arrestimi i Arkimed Lushaj ku shihej gati nudo në një dhomë hoteli, i mbuluar vetëm me çarçaf bër

Postuar: 20/10/2018 - 19:19

 Prindërit e këngëtarit të Arkimed Lushaj, i njohur ndryshe si (Stresi), Saliu dhe Shpresa k

Postuar: 20/10/2018 - 18:53

 Pas arrestimit të këngëtarit Stresi, i cili sipas policisë u kap në një dhomë hoteli jo vet