BREAKING NEWS

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i viktimave, mbi 400 raste të reja

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI në zgjedhjet e 25 prillit në Tiranë. Emri

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI
x
BREAKING NEWS

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4 turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë gjithçka, ja lëvizjet në hotelin luksoz. Ambasada ruse merr vendimin e menjëhershëm

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4
x
BREAKING NEWS

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat që implikojnë politikanët e njohur dhe del me paralajmërimin e fortë: Ja si po i detyron Berisha që t’i rrinë rrotull!

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron pasurinë marramendëse të dy vëllezërve me rrezikshmëri të lartë në Tiranë. Zbardhen akuzat e rënda

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron
x
BREAKING NEWS

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/ Çfarë ka ndodhur në dhomën e saunës ku po qëndronin 4 turistët që u gjetën të vdekur në Qerret, shoqërohen në polici e gjithë stafi

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/
x
BREAKING NEWS

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe paralajmëron sekuestrim të pasurive sipas vendimit të Biden

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir, nënë e bir hidhen nga kati i tretë për t’u shpëtuar flakëve! Vdes e ëma. Zbardhen dyshimet e rënda

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir,
x

Aktualitet

“Edhe sa të tjera si Sabrina e kanë radhën?” gazetarja e njohur reagon për vrasjen e 23-vjeçares nga bashkëshorti: A do ti mësojmë këta palo burra që gruaja nuk është pronë e askujt

“Edhe sa të tjera si Sabrina e kanë radhën?”

Gazetarja  njohur, Aulona Musta ka reaguar në lidhje me vrasjen e 23-vjeçares, Sabrina Bengaj. Kjo e fundit mbeti e vrarë mbrëmjen e djeshme nga duart e ish-bashkëshortit të saj, Elton Meta. Policia ka bërë të ditur se e reja është ekzekutuar në banesën e prindërve të saj, duke lënë pas një vajzë të mitur.

Në postim e gjatë në profilin e saj në “Instagram”, Aulona ngre pyetjen “edhe sa të tjera?”.

Postimi i plotë:

Edhe sa te tjera?

Une e di qe nje postim ne instagram nuk do ndryshoje asgje, por une nuk mund te rrij dot e heshtur dhe nuk duhet te rrish as ti!

Nje tjeter jete gruaje, nene, te reje ne lule te moshe ju mor jeta padrejtesisht, mizorisht! Ku ta gjej kurajon une dhe shume te tjera si une t’i thone vajzave dhe grave ndahuni nga partneri/i fejuari/bashkeshorti nese jeni te palumtura, nese ushtrojne dhune, kur kjo ndarje mund te rezultoje fatale? Kur ketu nuk te mbron askush? Kur ketu burri te konsideron prone tende edhe 20 vjet pasi je ndare dhe mund te vije te te vrasi se ashtu ja shkrepi ne koke!

Kush do ta mbaje pergjegjesine qe ky individ i denuar vetem nje vit me pare per kanosje, rrembim te anetareve te familjes se viktimes, u la i lire, pa asnje kontroll, te afrohej prane viktimes?

Ah, po, na falni se jemi shume te zene me Lulin dhe Berishen keto dite, s’kemi nge per ngjarje te tilla te vogla. Fundja jeta e nje vajze nga fshati humbi. Pune e madhe fort!

Mburremi se qeveria e re eshte e perbere kryesisht nga gra! Po a do bejne ndonje gje ato te uruara ministre e deputete te gjinise femerore, per vajzat dhe grate e dhunuara, kercenuara, poshteruara sistematikisht ne kete vend?

A do t’i mesojme keta palo burra te frustruara, injorant, impotent qe gruaja nuk eshte prone e askujt dhe nese do te ndahet KA GJITHE TE DREJTEN E BOTES TE NDAHET!

A do t’i mbrojme vajzat dhe grate ne kete vend, apo siguria dhe jeta e tyre nuk do jete asnjehere aq e rendesishme sa per t’u bere pjese serioze e axhendes se kryeministrit, ministreve apo deputeteve te ketij parlamenti ku bien kambanat per gjithcka, vetem per krimin ne familje s’kane rene asnjehere aq seriozisht!

Sabrina e bukur dhe guximtare, qe gjeti kurajon te largohet nga nje martese qe nuk e donte me, u vra.

Po sa Sabrina te tjera ka qe presin radhen?