BREAKING NEWS

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i viktimave, mbi 400 raste të reja

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI në zgjedhjet e 25 prillit në Tiranë. Emri

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI
x
BREAKING NEWS

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4 turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë gjithçka, ja lëvizjet në hotelin luksoz. Ambasada ruse merr vendimin e menjëhershëm

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4
x
BREAKING NEWS

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat që implikojnë politikanët e njohur dhe del me paralajmërimin e fortë: Ja si po i detyron Berisha që t’i rrinë rrotull!

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron pasurinë marramendëse të dy vëllezërve me rrezikshmëri të lartë në Tiranë. Zbardhen akuzat e rënda

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron
x
BREAKING NEWS

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/ Çfarë ka ndodhur në dhomën e saunës ku po qëndronin 4 turistët që u gjetën të vdekur në Qerret, shoqërohen në polici e gjithë stafi

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/
x
BREAKING NEWS

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe paralajmëron sekuestrim të pasurive sipas vendimit të Biden

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir, nënë e bir hidhen nga kati i tretë për t’u shpëtuar flakëve! Vdes e ëma. Zbardhen dyshimet e rënda

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir,
x

Aktualitet

Edhe të vaksinuarit shkojnë në spital, mjeku Alimehmeti optimist për situatën që na pret: Dallga e infektimeve do bjerë nga ...

Edhe të vaksinuarit shkojnë në spital, mjeku Alimehmeti optimist

Epidemiologu, Ilir Alimehmeti, shprehet optimist për situatën e koronavirusit në vendin tonë. Sipas mjekut mes të infektuarve ka edhe persona që i kanë bërë të dy dozat e vaksinës.

Duke iu referuar shifrave zyrtare që raportohen Alimehmeti shpreson se kjo vale e katërt do të bjerë më shpejt.Ndërkohë Danimarka ka hequr të gjitha kufizimet për qytetarët dhe sipas epidemiologut Ilir Alimehmeti edhe Shqipëria shumë shpejt do të arrijë në këtë pikë për faktin se një përqindje e lartë e qytetarëve kanë fituar imunitet natyral dhe bashkë me të vaksinuarit barriera është edhe më e madhe.

Transmetueshmërinë e lartë të mutacionit Delta po e përshpejtojnë edhe qytetarët të cilët edhe pasi diagnostikohen me covid nuk izolohen apo familjarë të tyre të cilët nuk respektojnë protokollin e përcaktuar nga mjekët.