BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Aktualitet

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën në veri të Kosovës, ja dokumenti që zbërthen prapaskenat e bujshme

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën

RTK ka publikuar një material ku duket qartë që është qarkore koordinuese e Beogradit për ambasadorët e saj në Perëndim, ku i udhëzon të gjithë të kërkojnë në çdo takim largimin e Policisë së Kosovë nga veriu dhe dërgimin e KFOR atje. 

Këtë qarkore mesa duket Edi Rama e ka marrë ditë më parë pasi kërkesa është identike dhe gjuha e njëjtë.

Rama e ka përsëritur këtë kërkesë edhe për prestigjozen Financial Times, gjë që ambasadorët e Vucic ndoshta nuk kanë mundësi ta bëjnë.

Serbia ka bërë një kërkesë që KFOR-i të marrë kontrollin e veriut dhe të nisë një hetim ndërkombëtar.

Atashetë ushtarakë të Serbisë kanë shpërndarë një dokument në ambasadat e tyre në mbarë botën, i cili përshkruan kërkesat kryesore të vendit për komunitetin ndërkombëtar pas "zhvillimeve të fundit në Kosovë".

Dokumenti sugjeron që KFOR-i duhet të zëvendësojë Policinë e Kosovës dhe të marrë përsipër të gjitha aspektet e sigurisë dhe menaxhimit të veriut, me prioritet kryesor ruajtjen e paqes dhe shmangien e konfliktit. Derisa të plotësohen kushtet për kthimin e dialogut të lehtësuar nga Brukseli, organizimin e zgjedhjeve të reja në komunat veriore, themelimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe dhe përfshirjen dhe riintegrimin e serbëve lokalë të Kosovës në Policinë e Kosovës. KFOR-i duhet të mbajë kontrollin.

Për më tepër, një hetim ndërkombëtar duhet të kryhet për të përcaktuar se çfarë ka ndodhur më 24 shtator.