BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x
BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x

Aktualitet

Edith Harxhi zbulon gabimin e vetëm të Kurtit dhe Osmanit: Ja pse po e pëson Albini

Edith Harxhi zbulon gabimin e vetëm të Kurtit dhe Osmanit: Ja pse po e

Edith Harxhi e ftuar në “Now me Erla Mëhillin” tha se Albin Kurti është njësoj siç ka qenë që prej hyrjes së tij në politik, sipas saj ai nuk ka ndryshuar qëndrime.

Ajo e ka konsideruar deklaratën e tij, se “Demokracia  nuk mund të ndalohet”, si një nga deklaratat e tij më të fuqishme e cila i ka treguar edhe Amerikës se gjëja më e rëndësishme në këto momente është demokracia dhe respektimi i saj.

Megjithatë Harxhi tha se Kurti e po ashtu edhe presidentja e Kosovës, Osmani kanë një gabim të vetë, sipas saj ata do duhet të uleshin me ndërkombëtarët për të folur për ato që ajo i cilëson si “vija të kuqe” gjatë procesit të dialogut me Serbinë.

“Për mua Albin Kurti dhe qeveria e tij dhe Vjosa Osmani kanë vetëm një gabim, gabimi i tyre është se nuk janë ulur që prej 1 viti e gjysmë që diskutohet dialogu, ata nuk janë ulur me partnerët ndërkombëtarë e t’u thonë “Zotëri, këto janë vijat tona të kuqe, kush janë vijat tuja të kuqe”.

Pra kjo çështje duhet zgjidhur një herë e mirë, sepse askush nuk po e kupton se çfarë kërkojnë ndërkombëtarët aktualisht me veriun e Kosovës. A duan ta mbyllin si çështje, a duan ta lënë konflikt të ngrirë, a duan ta lënë mes Kosovës dhe Serbisë, se situata aktuale kështu do të thotë, se futja e KFOR-it këtë thotë, se kjo do jetë një zonë neutrale për disa kohë”,-tha Edith Harxhi.