BREAKING NEWS

Ministria del me bilancin zyrtar/ Si u zgjerua harta e koronavirusit, ja sa raste të reja kemi në 24 orët e fundit

Ministria del me bilancin zyrtar/ Si u zgjerua harta e koronavirusit, ja sa
x

Aktualitet

Edmond Budina paralajmëron zhvillime të reja: Do të ketë edhe denoncime të tjera në SPAK

Edmond Budina paralajmëron zhvillime të reja: Do të ketë

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit është zhvendosur ditën e sotme në qytetin e Elbasanit për të firmosur peticionin ku kërkohet rindërtimi i teatrit aty ku ishte dhe siç ishte. 

Edmond Budina paralajmëroi se do të ketë denoncime të tjera në SPAK.

"Është e domosdoshme që denoncimet të bëhen se llafet kanë vendin e tyre e propaganda ka vendin e saj. por është e rëndësishme të bëjmë një aksion konkret dhe është denoncimi i fakteve që i kemi jetuar mbi kurrizin tonë, i takon organeve kopetente që të hetojnë. Do të vazhdojmë edhe me kallëzime të tjera siç është përdhunim i simboleve kombëtare si flamuri, varrosja e vlerave siç ishte garderoba. Kemi besim që vendi do të ndryshojë edhe në pikëpamjen e drejtësisë. Nuk jemi përgjegjës ne por janë ata që kanë pasur në administrim atë Teatër", tha Edmond Budina.