BREAKING NEWS

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti s’ka ndodhur në asnjë vend të botës!

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti
x

Aktualitet

“Eh mor shoku Nano!”, Artan Hoxha publikon fotot e shumë viteve më parë dhe plas deklaratën ‘bombë’: Na more më qafë!

“Eh mor shoku Nano!”, Artan Hoxha publikon fotot e shumë viteve

Gazetari Artan Hoxha është bërë nostalgjik dhe ka publikuar në rrjete sociale disa foto nga seanca gjyqësore ku ish-kryeministri Fatos Nano u shpall i pafajshëm dhe madje disa muaj më pas u dëmshpërblye me 93 milionë lekë të vjetra.

Hoxha shkruan se që nga ajo kohë, sa herë që e pyesnin Nano se nga buronin të ardhurat e tij personale, ai përgjigjej nga burgu.

Me ironi Hoxha shkruan se pikërisht që nga ajo kohë asnjë politikan nuk u dënua më me burg me ‘frikën’ se mos pasurohej me ‘lekët e burgut’.

Postimi i plotë:

Duke rremuar në arkive...

4 Tetor 1999...

Kur punoja reporter i çeshtjeve gjyqesore, gjate shekullit të kaluar në gjykaten e Shkalles se Pare Tirane.

Me kolegun Patrik Sadikaj, duke ndjekur shpalljen e vendimit të pafajesise për ish-kryeministrin socialist, Fatos Nano.

Kryetar i trupit gjykues ishte kryetari i gjykates, Pajtim Hoxha me anetare Arben Micko dhe Kreshnik Omari...

Me kete vendim pafajesie, Nano u demshperblye disa muaj me vone, me 93 milione leke të vjetra për burgim të pa drejte...

Me vone, sa here kryeministri Nano pyetej, se nga i buronin të ardhurat personale?!

Ai pergjigjej, “I kam nga leket e burgut”...

Eh mor shoku Nano, shoku Nano. Na more me qafe!!!

Qe nga ajo kohe, asnje politikan i larte nuk u denua me burg, me “friken” se mos pasurohej me “leket e burgut”

“Eh mor shoku Nano!”, Artan Hoxha publikon fotot e shumë viteve

“Eh mor shoku Nano!”, Artan Hoxha publikon fotot e shumë viteve

“Eh mor shoku Nano!”, Artan Hoxha publikon fotot e shumë viteve

“Eh mor shoku Nano!”, Artan Hoxha publikon fotot e shumë viteve