BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga PD-ja

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga
x

Aktualitet

“Ekonomia e krimit po formalizohet”/ Eksperti Karamuço ngre alarmin dhe bën paralajmërimin e fortë: Nga krimi i rrugës po kalojnë te ‘jakat e bardha’, kanë filluar të merren me biznes dhe...

“Ekonomia e krimit po formalizohet”/ Eksperti Karamuço ngre

Profesori i kriminalistikës Ervin Karamuço, i ftuar në emisionin “Bardh a Zi” foli për ‘sofistikimin’ e krimit të organizuar. Teksa foli për mënyra e reja që po përdorin trafikantët e drogës për të shmangur policinë, eksperti shtoi se tanimë ekonomia e krimit të organizuar është formalizuar.

“Ekonomia e tyre nuk është më që informale sa çfarë ka qenë, është formalizuar. Nga ana tjetër na është ulur numri i vrasjeve. Në vitin 1982, kemi pasur 55 vrasje. Aktualisht e mbyllëm vitin me 43 vrasje. Nuk kanë interes të përplasen me njëri-tjetrin dhe të bëjnë krime në rrugë sepse krijojnë vëmendje.

Kanë filluar të merren me biznes. Po kalojmë tek krimi i jakave të bardha. Nuk do t’i gjejmë rëndom në rrugë si para 20 viteve me aksesorët e shtrenjtë”, tha Karamuço.