BREAKING NEWS

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e forta: Ja pse Rama ka zgjedhur partnere Turqinë, ndërsa Berisha ka Greqinë?

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/
x
BREAKING NEWS

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit, përfundon akti i ekspertimit për Gerti Shehun, ja kërkesa e papritur e Prokurorisë

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit,
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në Vlorë, plagoset me thikë 64-vjeçari, policia zbardh detajet

Plas sherri në Vlorë, plagoset me thikë 64-vjeçari,
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë të hënën? Eksperti i sigurisë zbardh skenarin për Veriun e Kosovës

Çfarë pritet të ndodhë të hënën? Eksperti i
x
BREAKING NEWS

Gati për atentat? Lëvizte i armatosur në bregdetin e Borshit, e pëson keq 38-vjeçari

Gati për atentat? Lëvizte i armatosur në bregdetin e Borshit, e
x
BREAKING NEWS

“Si kanë gdhirë bimët sot, ishalla nuk na i presin or burrë”/ Klodiana Lala zbardh përgjimet e trafikantëve të drogës në Krujë

“Si kanë gdhirë bimët sot, ishalla nuk na i presin or
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Lazarat, deputeti i PD ‘shpërthen’ në akuza të rënda: Si krimineli në vendin e krimit! E pritën ashtu si ai e meriton

Vizita e Ramës në Lazarat, deputeti i PD ‘shpërthen’
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet kreu i PD Krujë, ‘shpërthen’ ashpër ndaj Berishës: Nuk fitohet me aleat Ilir Metën dhe me armik SHBA-të

Nuk përmbahet kreu i PD Krujë, ‘shpërthen’
x

Aktualitet

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije peshkimi, por edhe me avionë civilë

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço ka treguar disa shifra të frikshme të trafikut të kokainës në Britani. Sipas tij, shqiptarët garantojnë në Angli, mall që shkon deri në 3 mld paund në vit.

Sipas tij, droga në Angli futet në forma të ndryshme, madje përdoren edhe avionë civilë.

“Shtëpia e Bardhë e SHBA bën një raport çdo vit për kokainën. Bolivia, Kolumbia dhe Peruja prodhojnë që 91% të kokainës në gjithë botën. Çdo vit prodhojnë 2 mijë ton kokainë, 30% shkon në Amerikën e Veriut, 23% vjen në Evropë.

Në Angli çdo vit hyn  12 mld paund kokainë. Nuk hyn vetëm me kontejner, por hyn edhe me anije peshkimi edhe me avion të lehtë, hyn edhe me jahte, hyn edhe me avionë civile, me udhëtarë të rregullt.

Çfarë tregu zëmë ne në Britaninë e Madhe? Në si shqiptarë garantojmë një mall që shkon deri në 3 mld paund në vit. Ata nuk është se na përmendin shumë koleget shqiptarë, por thonë mafia ballkanike. Londra konsumon 23 kg kokainë në ditë, në vit 8 ton kokainë”, tha Karamuço.