BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x
BREAKING NEWS

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta janë Kampionët tanë Antikorrupsion, së bashku do të ndëshkojmë të korruptuarit

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta
x

Aktualitet

Eksperti i mjekësisë ligjore tregon se çfarë mund të ketë shkaktuar vdekjen e 4 turistëve rusë: Është jashtëzakonisht e mundur...

Eksperti i mjekësisë ligjore tregon se çfarë mund të

Eksperti Mjeko-Ligjor Arbën Kreci nisur edhe nga rrethanat në të cilat humbën jetën 4  shtetasit rusë rendit shkaqet kryesore të cilat mund të ketë shkaktuar ngjarjen.

"Në rastin konkret të vdekjes janë 2 ose 3 mundësi në gjykimin tim. Mund të jetë një asfiksim nga klori që është jashtëzakonisht e mundur, mund të jetë një asfiksim nga dioksidi i karbonit të cilat pak a shumë shenjat i kanë të përafërta, vdekja vjen shumë shpejt.

Nëse sasia e klorit kalon pragun e limitit të lejueshëm kemi të bëjmë me një bllokim të muskulaturës të thithjes dhe hapjes së mushkërisë. Ky bllokim vjen për 5 deri në 10 minuta. Mendohet që saunat përdorin atë pjesën e djegur për nxehjen dhe për ngrohjen dhe djegia që bëhet te saunat nuk është e plotë, por çdo material i cili nuk bëhet djegie e plotë çliron dioksid karboni dhe duke çliruar dioksid karboni është një mundësi që asfiksia të vijë nga pjesa e saunës," tha Kreci.