BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x
BREAKING NEWS

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart Taçit? Braçe shpërthen i revoltuar dhe “hedh topin” tek Arben Ahmetaj: Unë siguroj dokumentin e plotë dhe në atë datë unë kam qenë vetëm deputet

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart
x

Aktualitet

Eksperti i sigurisë flet hapur: Ka diçka që nuk shkon këtu! Ja pse nuk po zgjidhet dot në Shqipëri vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës

Eksperti i sigurisë flet hapur: Ka diçka që nuk shkon

Eksperti i sigurisë Ergys Muzhaqi ka komentuar misterin e vdekjes së turistëve rusë brenda hotelit.

Ai u shpreh se autoritetet shqiptare “ndoshta nuk kanë teknologjinë e duhur për situata të tilla”.

“Ka diçka që nuk shkon këtu. Duhet që mjekësia ligjore ta zbardhë sa më shumë këtë ngjarje. Tani, kemi elementin se si angazhohen strukturat tona për përballjen e kësaj situate. Reagimi ka qenë i menjëhershëm dhe kjo është pozitive. E rëndësishmja është që i kemi ofruar transparencë përfaqësuesve të Ambasadës Ruse. Po të marrim rastin ekstrem, që një agjent rus është eliminuar fizikisht, kjo situatë nuk është aspak e lehtë. Por, edhe në këtë pikë nuk po bëjmë ndryshe nga situata të ngjashme në botë. Shteti ynë ka marrë një pozicionim të duhur, në pamje të parë”, u shpreh Muzhaqi.

“Ndoshta nuk kemi teknologjinë e duhur për situata të tilla, kështu që mendoj se do të na duhet një analizë më specifike nga një laborator më i profilizuar me të tilla raste të dyshimta”, shtoi eksperti i sigurisë në një lidhje me studion e “Debat”.

Më të lexuarat