BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Aktualitet

Eksperti i sigurisë plas deklaratën ‘bombë’: Numri i terroristëve serbë të vrarë në Basnjkë është më i madh: Nga burimet që kam...

Eksperti i sigurisë plas deklaratën ‘bombë’: Numri i

Eksperi i sigurisë Ilir Kulla ka deklaruar se numri i terroristëve serbë që kanë humbur jetën në Kosovë është 7 ose 8. I ftuar në emisionin Review në Euronews Albania, Kulla tha se nga burimet që ai ka, sulmuesit kanë tërhequr viktimat e tjerë dhe të plagosurit rëndë, pasi do të ishte siklet i madh për ta.

Ai shtoi se një pjesë e viktimave kanë ndërruar jetë në spitalet ku janë çuar, atë të Novi Pazarit, të Nishit e më pas të Beogradit.

“Sulmi kishte qëllim nisjen e një kryengritjeje të armatosur që ka si qëllim ndarjen e Kosovës, projekt i para 10 viteve i Serbisë.

Policia e Kopsovës dhe institucionet e Kosovës meritojnë një respekt të jashtëzakonshëm se ja vunë kufirin te Thana dhe morën mbrapa atë që meritonin. Nuk janë 4 të vrarë por janë pak më shumë, por i kanë tërhequr mbrapa. Për ta është siklet i madh ta pranojnë. Me burimet e mia që kam folur janë 7 ose 8 viktima. Të plagosur janë më shumë. Të vdekurit i kanë tërhequr dhe disa kanë vdekur në spitale në Serbi. Ishin dy spitale që kanë pasur një numër të caktuar njerëzish. Spitali i Novi Pazar dhe një spital afër Nishit dhe më pas i çuan në spitalin ushtarak të Beogradit disa. Nga filmimet ku shihet Radoiçiç, njëri nga ata çalon dhe duket që aty ka pasur emergjencë dhe të plagosur”, tha Kulla.