BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në tragjedi, 24-vjeçari vrau nënën 4 ditë pasi u rikthyen në Shqipëri

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes
x
BREAKING NEWS

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen e konfliktit dhe i kërkojnë Vuçiçit të ulë tensionet

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen
x
BREAKING NEWS

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë, çfarë misteri fsheh vizita e tij?

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë,
x
BREAKING NEWS

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e tij

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e
x
BREAKING NEWS

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit, kinezët provokojnë amerikanët

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit,
x
BREAKING NEWS

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar
x

Aktualitet

Eksperti i sigurisë reagon për kriminalitetin në vend dhe del me deklaratën "bombë": Brenda QSUT shpërndahet drogë

Eksperti i sigurisë reagon për kriminalitetin në vend dhe del me

Të ftuar sot në Zona Zero ishin gazetari Esido Barkaj si dhe eskperti i sgurisë Fatjon Softa të cilët kanë folur për kriminalitetin në vend si dhe shpërndarjen e droges në shkolla. Eksperti Softa ka bërë një deklaratë të fortë ku shprehet se edhe brenda QSUT shpërndahet drogë dhe se policia duhet të bëjë një kontroll më të mirë.

“Nëse goditja do jetë duke filluar nga grupet e mëdha kriminale, dhe pastaj te shpërndarësit e deri te përdoruesit do të ishte një kontroll më i mirë i territorit. Një kontroll më i mirë nuk do të thotë, sot bëjmë shkollat, nesër lokalet, pastaj në spitale. Duhen parë dhe spitalet se dhe atje ka qendra të mëdha, janë vende ku shpërndahet drogë e përdoret.

Qendra spitalore duhet të kontrollohet se ka informacione që ka dhe atje shpërndarës", tha eksperti.