BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x
BREAKING NEWS

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në Shqipëri, kryeministrja italiane tallet me Edi Ramën dhe përkëdhel presidentin Vuçiç

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në
x
BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x

Aktualitet

Ekstradimet nga Dubai, avokati i njohur zbulon skemën si jetojnë trafikantët në vendin e bosëve të krimit

Ekstradimet nga Dubai, avokati i njohur zbulon skemën si jetojnë

Avokati Kujtim Cakrani tha në një intervistë për “Review” se në Dubai ligji është i kombinuar me atë të sheriatit dhe atë të botës demokratike, siç e quajnë vendasit. Sidoqoftë, sipas avokatit në mentalitetin e tyre mbizotëron sheriati.

“Në Dubai nuk ka vjedhje. Ti mund ta lësh celularin në cep të rrugës dhe ta gjesh prapë atje, pra nuk vjedh njeri. Rendi dhe siguria në Dubai është në maja, nuk ka krim në Dubai, nuk ekziston, prandaj atje të gjithë këta që kanë qenë kundërshtarë në Shqipëri, sot në Dubai rrinë bashkë. Pra, e shikojnë njëri-tjetrin dhe s’kanë çfarë bëjnë. Ata që kanë shkuar në Dubai kanë investuar miliona euro atje. Një hetim i thelluar mund të gjejë paratë që kanë shkuar në Dubai dhe mënyrat si janë transferuar. Problemi qëndron që këta kanë shkuar atje dhe patjetër një që investon në shuma të mëdha, patjetër që merr pasaportën e atij vendi, pra të gjithë ata janë pajisur me pasaporta, siç pajisesh kur shkon në një vend të Bashkimit Europian. Nevojat e tyre për të pasur një pasaportë të atij vendi i bën ata më të mbrojtur karshi vendit që e kërkon për ta ekstraduar,” – u shpreh Cakrani.

 

Më të lexuarat