BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Aktualitet

Ekzekutimi mafioz i boksierit sapo doli jashtë palestrës, mediat greke nxjerrin të tjera detaje të forta: Lidhja mes "kontratës së vdekjes" dhe shqiptarëve

Ekzekutimi mafioz i boksierit  sapo doli jashtë palestrës, mediat

Të tjera detaje kanë dalë nga ekzekutimi i boksierit në Greqi. Ngjarja ndodhi sapo doli jashtë palestrës. I vrarë ka mbetur, ish-boksieri Haris Kontogiorgis. Sipas mediave greke kjo vdekje është e paralajmëruar dhe policia vlerëson se vepra konkrete kriminale lidhet me gjasë me veprimin e një bande zhvatëse greko-shqiptare që gjatë muajve të fundit grabiti zonat e Filadelfisë së Re, Jonit të Ri, Metamorfosit, Heraklionit të Ri e të tjera. Ka një frikë se për arsye të ndryshme lufta e interesave në krimin e organizuar do të rifillojë nga kriminelët grekë në Atikë, që numëron 18 të vdekur që nga viti 2017. Dhe kjo pa marrë parasysh sulmet kriminale në Zakynthos dhe pjesë të tjera të vendit apo mes anëtarëve të mafies shqiptare.

Zyrtarë të EL.AS vlerësojnë se krimi në Galat lidhet drejtpërdrejt edhe me atë të kriminelit 58-vjeçar MK (ss. me pseudonimin "Kefalas") jashtë një mense në Metamorfosi , majin e kaluar. Dy viktimat e akteve kriminale në Metamorfosi dhe Galatsi njiheshin prej shumë vitesh. Me boksierin 44-vjeçar që duket se po e ndihmonte 58-vjeçarin në punë të ndryshme, ku ky i fundit e thërriste ose e prezantonte si “nipin”. 44-vjeçari në fakt ka qenë pranë skenës së vrasjes së 58-vjeçarit në Metamorfosi kur persona të panjohur që ecnin me motor qëlluan me gjakftotësi 58-vjeçarin.

Zyrtarët e EL.AS-it mblodhën informacione se “kontrata e vdekjes” në maj në Metamorfosi kishte lidhje me kriminelët grekë dhe kryesisht shqiptarë. Mbetet e panjohur se cili ka qenë roli dhe nëse ka pasur përfshirje të boksierit të vrarë në Galatsi, në këto veprime të pasardhësve të 58-vjeçarit.Policia kishte informacione se persona të tjerë që kishin kontakte me 58-vjeçarin e vrarë, por edhe kriminelë që synonin “manorin” e Atikës verilindore, do të tentonin të vrisnin “nipin” apo persona të tjerë. Duke pasur parasysh se në këtë mënyrë ata mund të hakmerren për vdekjen e tij ose të kenë kontrollin e dyqaneve shëndetësore në zonë. Frika dhe vlerësimet e policisë që fatkeqësisht u verifikuan mbrëmë.