Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Ulet numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri , ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Ulet numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri , ja
x

Aktualitet

Ekzekutimi misterioz i 71-vjeçarit në Tiranë, zbardhet skema e krimit dhe dalin dyshimet e rënda (Detaje të reja)

Ekzekutimi misterioz i 71-vjeçarit në Tiranë, zbardhet skema e

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ekzekutimi misterioz i taksistit 71-vjeçar Abdulla Budlla ditën e djeshme në Fushë-Prezë.

Neës24 mëson se një makinë tjetër që drejtohej nga dikush u afrua pranë “labidarit” ku po qëndronte Budlla. Dikush zbriti nga vendi i pasagjerit të makinës së autorëve e qëlloi me kallashnikov, më pas makina e autorëve është larguar.

Dyshimet janë se mund të ketë qenë një ngatërrim shënjestre pasi në vendin ku ndodhej ai, tek lapidari ndodheshin dhe persona të tjerë. Ndërkohë që nga marrja në pyetje as viktima dhe as fëmijët e tij nuk figuron të kenë pasur konflikte të mëparshme që mund të kenë çuar në vrasjen e 71-vjeçarit. Budlla punonte si taksist i palicencuar prej kohësh.